Coinbase sfinansuje pracę dwóch programistów

28 grudnia 2020

Popularna giełda kryptowalut podała do publicznej wiadomości dane laureatów, którzy otrzymali pierwsze w jej historii nagrody dla deweloperów Bitcoin.

Po przejrzeniu wszystkich zgłoszeń przez Radę Doradczą Funduszu, w skład której weszli Dan Boneh, profesor kryptografii w Stanford University, a także deweloperzy Bitcoin Amiti Uttarwar, Felix Weis, Carla Kirk-Cohen i Anthony Towns, nagrody Coinbase zostały przyznane dwóm odbiorcom. Są nimi: użytkownik Twittera o pseudonimie 0xB10C (@0xB10C) oraz João Barbosa (@promag).

„Obaj kandydaci wykazali się konsekwentnym dążeniem do współtworzenia Bitcoin Core” – napisano w uzasadnieniu Rady. Z dokumentu można dowiedzieć się również, że nagrodzeni dostarczyli Radzie Doradczej Funduszu „jasny i praktyczny zarys projektów, nad którymi zamierzają pracować”. Ich praca będzie finansowana przez Coinbase przez cały 2021 rok, a należność za nią otrzymają w Bitcoinach lub dolarach amerykańskich – zależnie od ich preferencji.

Innowacyjne prace 0xB10C dotyczą firmowanych jego pseudonimem planów budowy i ulepszania istniejących narzędzi open source, w tym interfejsu internetowego wizualizującego rozwidlenia np. w nowej sieci testowej Signet. Rada Doradcza Coinbase nagrodziła poprzednie prace 0xB10C, w tym mempool.observer, a także transactionfee.info. Od tej pory, oprócz pomocy w rozwijaniu prac w tym zakresie 0xB10C będzie również publikować artykuły badawcze na temat wykorzystania sieci Bitcoin, oraz zapewni przegląd PR Bitcoin Core i pomoże ulepszyć testy funkcjonalne.

Drugi z nagrodzonych odbierze fundusze z Coinbase po tym jak finansowanie jego prac zostało wstrzymane na początku grudnia 2020 r. przez Bitmain. João Barbosa jest zdeterminowany, by aktywnie pomagać w ulepszaniu interfejsu użytkownika Bitcoin Core na Androida i iOS poprzez rozwój GUI Bitcoin Core w oparciu o ramy Qt Quick. Programista został nagrodzny przez Radę Doradczą Funduszu, ponieważ ta ceni sobie jego poprzednie prace nad kodem.

Za rozwój ekosystemu blockchain i kryptowalut odpowiadają wszyscy użytkownicy działający w sferze kryptowalut. Podczas gdy wielu programistów Bitcoin wykonuje swoją pracę jako wolontariusze, aby pomóc w utrzymaniu i ulepszaniu kodu Bitcoin, Coinbase ma nadzieję, że fundusze, które przekazuje, posłużą jako niezbędny impuls w przyciąganiu bardziej innowacyjnych programistów do środowiska kryptowalut.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0