Binance ma wejść na giełdę w 2024 roku

13 grudnia 2021

Powiązana z Binance amerykańska giełda kryptowalut, Binance.US, ma złożyć pierwszą ofertę publiczną (IPO) w 2024 roku.

Binance.US planuje zamknąć dużą rundę finansowania prywatnego w ciągu najbliższych dwóch miesięcy. – Zabieg ten ma pozwolić firmie stać się bardziej niezależną od globalnej giełdy – powiedział Changpeng Zhao, szef i założyciel Binance w wywiadzie dla serwisu technologicznego „The Information”. Zhao jest przekonany, że globalna giełda kryptowalut przetrwa trwające represje regulacyjne przez globalnych regulatorów, a Binance.US w ciągu trzech lat przejdzie na giełdę. – Binance.US po prostu zrobi to, co zrobił Coinbase – stwierdził Zhao dodając, że w 2020 r. Binance wygenerowało od 800 mln do 1 mld dolarów zysku.

Tymczasem coraz więcej globalnych regulatorów zgłasza swoje zastrzeżenia co do działalności Binance. 1 września 2021 r. Urząd Monetarny Singapuru (MAS) dodał giełdę kryptowalut do swojej listy ostrzeżeń dla inwestorów. Lista zawiera wykaz nieuregulowanych podmiotów, które „mogły być błędnie postrzegane jako licencjonowane lub regulowane przez MAS”.

Zgodnie z lokalnymi doniesieniami, Binance Asia Services (BAS), singapurska jednostka Binance, działa jako osobny podmiot i nie oferuje żadnych usług za pośrednictwem strony internetowej Binance, a zamiast tego działa na innej platformie, Binance.sg. W czerwcu 2021 r. MAS poinformowało, że planuje rozpatrzyć wniosek BAS o licencję na podstawie ustawy o usługach płatniczych. Binance wcześniej złożyło wniosek o prowadzenie działalności w Singapurze na podstawie ustawy.

W ostatnich miesiącach Binance znajdowało się pod zwiększoną kontrolą ze strony globalnych regulatorów. Zatrzeżenia do działalności kryptogiełdy miały m.in. władze takich krajów jak Wielka Brytania, Stany Zjednoczone, Kanada, Japonia, Włochy czy Tajlandia. Giełda wielokrotnie podkreślała swoje zaangażowanie we współpracę z organami regulacyjnymi tych państw.

Binance to giełda kryptowalut z siedzibą na Kajmanach, założona w 2017 roku. Według danych z czerwca 2021 roku była największą na świecie kryptogiełdą pod względem wolumenu obrotu. Firma wprowadziła na rynek Binance Coin (BNB), autorską kryptowalutę stworzoną w 2017 roku oraz stablecoin BUSD oparty w proporcjach 1:1 o dolara amerykańskiego. W czerwcu 2021 Binance Coin był czwartą kryptowalutą pod względem kapitalizacji rynkowej ustępując Bitcoinowi, Ethereum i Tetherowi.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0