Genesis Digital Assets kupiło 20 tys. koparek bitcoinów

1 września 2021

Amerykańska firma wydobywająca bitcoiny rozwija swoją moc wydobycia kryptowalut dzięki nowej umowie z chińskim gigantem wydobycia kryptowalut Canaan.

Przedsiębiortstwo poinformowało, że podpisało zamówienie z Canaan na na 20 tys. urządzęń służacych do wydobywania kryptowalut. W związku z zakupem, Canaan da również Genesis możliwość zakupu do 180 tysięcy dodatkowych maszyn górniczych BTC.

Współzałożyciel i prezes Genesis Digital Assets Abdumalik Mirakhmedov zauważył, że nowa partia urządzeń górniczych pomoże firmie w dalszym rozwoju działalności wydobywczej w Ameryce Północnej i krajach skandynawskich. Dodał, że Genesis skupia się na rozwoju w tych regionach, ponieważ firma koncentruje się na energii ze źródeł odnawialnych. – Te nowe maszyny drastycznie zwiększą naszą wydajność, ponieważ dążymy do naszego celu, jakim jest zwiększenie wydajności do 1,4 gigawata do końca 2023 r – powiedział Mirakhmedov.

Jak czytamy na stronie internetowej firmy, w lipcu 2021 r. centrum danych Genesis miało pojemność ponad 143 megawatów, co daje łączny współczynnik haszowania wynoszący 2,6 eksahashów (EH/s), co stanowi ponad 2,6% globalnego wskaźnika haszowania bitcoinów.

Dyrektor generalny Canaan, Nangeng Zhang, zwrócił uwagę, że firma zawarła kilka umów z Genesis po wejściu w długoterminowe partnerstwo w I kwartale 2021 r., zaczynając od umowy z kopalnią Avalon o wartości 93 mln dolarów. Warto przypomnieć, że w lipcu 2021 r. Genesis i Canaan podpisały umowę sprzedaży 10 tysięcy koparek bitcoinów. – To zamówienie z opcją przyszłych dużych zakupów dodatkowo umacnia naszą współpracę i odzwierciedla zaufanie obu stron do perspektyw branży wydobywczej kryptowalut – dodał Zhang.

Najnowszy zakup koparki bitcoinów ma miejsce wkrótce po tym, jak Genesis zamknął rundę finansowania kapitałowego o wartości 125 milionów dolarów pod koniec lipca 2021 r. Prowadzona przez Kingsway Capital z siedzibą w Wielkiej Brytanii runda miała na celu pozyskanie funduszy na zakup większej ilości sprzętu do kopania oraz uruchomienie nowych centrów danych w Stanach Zjednoczonych i regionie skandynawskim.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0