Binance podpisało protokół ustaleń z Kazachstanem

3 października 2022

Globalna giełda kryptowalutowa podpisała protokół ustaleń (MoU) z Agencją Monitoringu Finansowego Republiki Kazachstanu  w celu zwalczania przestępstw finansowych.

Program, w którym biorą udział urzędnicy z organizacji regulacyjnych i organów ścigania na całym świecie, ma na celu wzmocnienie współpracy branży z krajowymi i międzynarodowymi organami ścigania w walce z przestępczością finansową i cyberprzestępczością. Inicjatywa ma również na celu identyfikację i blokowanie aktywów cyfrowych uzyskanych nielegalnie i wykorzystywanych do prania dochodów z przestępstw i finansowania terroryzmu.

Kazachstan stał się jednym z wiodących krajów kryptowalutowych w zakresie wydobycia Bitcoina, a w ostatnich czasach naród Azji Środkowej tworzy również korzystne przepisy kryptowalutowe, które umożliwiają giełdom kryptowalutowym otwieranie rachunków bankowych. Przypomnijmy, że Binance uzyskało zgodę in-principle na działalność w Kazachstanie w sierpniu 2022 roku.- Rząd Kazachstanu znacznie dostosował odpowiednie przepisy, legalizując działalność w zakresie wydobycia i obrotu kryptowalutami. Widzimy w tym kraju ogromny potencjał dla dalszego wzrostu branży, a jako liderzy z przyjemnością się do tego przyczynimy powiedział Gleb Kostarev, dyrektor regionalny Binance na kraje azjatyckie

Opracowany przez firmę program szkoleniowy dla organów ścigania został przeprowadzony w Izraelu, Kanadzie, Brazylii, Francji, Niemczech, Włoszech, Wielkiej Brytanii i Norwegii. Uruchomiono go 26 września 2022 r., ale zespół śledczy firmy prowadził warsztaty dla organów ścigania przez ostatni rok.

Wobec braku jakichkolwiek solidnych ram regulacyjnych dotyczących kryptowalut wśród większości krajów, ekspansja giełd kryptowalutowych, takich jak Binance, w tych państwach wiąże się z dużymi wyzwaniami. Z pomocą programu szkoleniowego Binance ma nadzieję zwiększyć świadomość na temat rynku kryptowalut wśród organów ścigania i urzędników i rozwinąć współpracę z nimi na poziomie globalnym.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0