Christie’s stworzyło platformę aukcyjną NFT na Ethereum

2 października 2022

Po serii udanych, wysoko wycenionych sprzedaży tokenów niefunkcjonalnych, dom aukcyjny uruchomił własną dedykowaną NFT platformę aukcyjną on-chain, umożliwiając prowadzenie aukcji w pełni on-chain w sieci Ethereum.

256-letni brytyjski gigant aukcyjny, który jest również drugim największym domem aukcyjnym na świecie pod względem przychodów z aukcji dzieł sztuki pięknej, poinformował, że projekt Christie’s 3.0 pozwala na prowadzenie aukcji NFT w całości w sieci ETH. “Wszystkie transakcje, w tym po sprzedaży, będą automatycznie rejestrowane na blockchainie” – napisano w komunikacie.

W przeszłości w aukcjach NFT płatności od zwycięskiego oferenta nie zawsze były prowadzone na blockchainie, ale stworzenie nowego rynku Christie’s pozwala na to, aby transakcje odbywały się w sposób bardzo podobny do popularnego rynku OpenSea, umożliwiając dokonywanie płatności w Etherze (ETH). 

Dom aukcyjny poinformował, że nowy rynek został opracowany we współpracy ze startupem Manifold oraz firmami Spatial i Chainalysis. W komunikacie wspomniano również o premierze tylko jednego projektu ekskluzywnego dla nowego rynku autorstwa artystki Diany Sinclair, zawierającego tylko dziewięć NFT, które można oglądać w wirtualnej galerii online zbudowanej przez Spatial.

W przeszłości Christie’s odniósł wiele sukcesów z aukcjami NFT, takimi jak “Beeple’s Everydays: The First 5000 Days”, który został wybity wyłącznie dla domu aukcyjnego i w marcu 2021 roku osiągnął rekordową kwotę 69,3 mln dolarów, stając się jednym z najdroższych kiedykolwiek sprzedanych NFT. W tym czasie sprzedaż tokenów była prowadzona we współpracy z marketplacem o nazwie MakersPlace.

Zainteresowanie Christie’s Web3 przeniosło się również poza aukcje NFT. W lipcu 2022 r. firma uruchomiła fundusz venture mający na celu wspieranie produktów i rozwiązań finansowych związanych ze sztuką w Web3. Również największy rywal firmy, dom aukcyjny Sotheby’s, zainteresował się Web3 i NFT, tworząc własną metaverse w październiku 2021 roku.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0