Binance ponownie wejdzie na rynek japoński

8 maja 2023

Giełda kryptowalut jest w pełni gotowa do ponownego wejścia do Japonii z pomocą regulowanej platformy wymiany kryptowalut Sakura Exchange Bitcoin Co, Ltd. (SEBC).

Binance nabył SEBC, firmę licencjonowaną przez Japońską Agencję Usług Finansowych, w listopadzie 2022 roku z zamiarem ponownego wejścia na japoński rynek kryptowalut. Wiadomo już, że SEBC zakończy swoją obecną wymianę kryptowalut i usługi brokerskie do 31 maja 2023 r. i ponownie otworzy się jako Binance Japan po czerwcu 2023 roku.

Użytkownicy giełdy SEBC są zobowiązani do wycofania swoich środków przed upływem 28 maja 2023 r., a wszelkie środki pozostające na tych kontach zostaną automatycznie przeliczone na jeny japońskie do 5 czerwca i przekazane na odpowiednie konta bankowe użytkowników. Użytkownicy Binance Japan musieliby również przeprowadzić świeżą weryfikację tożsamości i Know Your Customer.

Ponowne wejście Binance do Japonii poprzez przejęty podmiot następuje prawie 5 lat po tym, jak pierwotna oferta firmy dotycząca uzyskania niezależnej licencji zakończyła się niepowodzeniem. Binance musiało zakończyć swoje operacje w Japonii w 2018 roku po tym jak podmiot został oskarżony przez regulatorów finansowych o działanie bez zezwolenia regulacyjnego władz.

Wiodąca giełda kryptowalutowa przez lata borykała się z problemami dotyczącymi zgodności z przepisami w ponad dwunastu państwach. Platforma wymiany zdołała jednak naprawić swoje relacje z regulatorami i w wielu krajach, w których zmagała się z uzyskaniem niezależnej licencji Binance ponownie weszło na rynki.

Przed ponownym wejściem do Japonii, Binance udało się ponownie wejść na malezyjski rynek kryptowalut po nabyciu udziałów w regulowanej platformie wymiany. Giełda ponownie weszła również na rynek singapurski z 18% udziałem w regulowanej giełdzie. Platforma zdołała również uzyskać dostęp do brytyjskiej sieci płatności w funtach szterlingach dzięki partnerstwu z Paysafe.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0