Coinbase zaprzestało pożyczek zabezpieczonych Bitcoinami poprzez usługę Borrow

9 maja 2023

Usługa pozwalała użytkownikom pożyczyć do 1 miliona dolarów bez sprawdzania zdolności kredytowej, pod warunkiem, że zamieścili oni Bitcoin jako zabezpieczenie.

Giełda kryptowalutowa Coinbase wstrzymała wydawanie nowych pożyczek za pośrednictwem swojej usługi Borrow, produktu, który umożliwiał niektórym klientom ze Stanów Zjednoczonych umieszczanie kryptowalut jako zabezpieczenia w celu otrzymania pożyczki gotówkowej.

W wiadomości e-mail wysłanej do klientów Coinbase Borrow 3 maja, która została udostępniona przez odbiorców na Twitterze, giełda powiedziała – bez podania przyczyny – że od 10 maja klienci nie będą mogli zaciągać nowych pożyczek za pomocą Coinbase Borrow. Nie będzie to miało wpływu na zaległe pożyczki, a klienci nie muszą podejmować żadnych dalszych działań.„Regularnie oceniamy nasze produkty, aby upewnić się, że priorytetowo traktujemy oferty, na których najbardziej zależy naszym klientom” – powiedział rzecznik firmy. „Z dniem 10 maja przestaniemy udzielać nowych pożyczek za pośrednictwem Coinbase Borrow. Nie ma to wpływu na niespłacone pożyczki klientów i obecnie nie jest wymagane od nich żadne działanie.

Usługa pozwalała wszystkim zainteresowanym użytkownikom pożyczać od giełdy pod zastaw do 40% ich Bitcoinów z limitem 1 miliona dolarów. Nie wymagała ona żadnej kontroli kredytowej, a użytkownicy płacili za usługę prawie 9% roczną stopę procentową.

Przypomnijmy, że analitycy inwestycyjni z Citi obniżyli rating akcji Coinbase z „kupuj” do „neutralnego” przed ogłoszeniem wyników giełdy za I kwartał. Z kolei analitycy z Mizuho utrzymali swoją ocenę „underperform” dla Coinbase, mówiąc, że jej „fundamenty pozostają słabe”, powołując się na niższe średnie dzienne wolumeny handlowe.

Binance zostało założone w 2017 roku przez Changpenga Zhao, programistę, który wcześniej tworzył oprogramowanie do handlu o wysokiej częstotliwości. Początkowo firma miała siedzibę w Chinach, a następnie przeniósła swoją siedzibę poza ten kraj. W 2021 roku przedsiębiorstwo zostało objęte dochodzeniem zarówno przez Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych, jak i Urząd Skarbowy w sprawie zarzutów prania pieniędzy i przestępstw podatkowych.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0