Binance rezygnuje z prowadzenia działalności w Kanadzie

14 maja 2023

Firma poinformowała, że zamierza wycofać się z rynku kanadyjskiego.

O swoich planach giełda kryptowalut poinformowała 12 maja 2023 r. za pośrednictwem Twittera nazywając swoje wycofanie „proaktywnym”, ponieważ nowe wytyczne wydane przez kanadyjskich regulatorów nadal zbierają żniwo w branży kryptowalutowej w tym kraju.

Wycofując się z rynku kanadyjskiego Binance idzie w ślady innych firm z branży kryptowalutowej. Exodus kryptoprzedsiębiorstw spowodowany jest przede wszystkim wprowadzeniem zasad przez Kanadyjską Administrację Papierów Wartościowych (Canadian Securities Administrators, CSA), które wymagały od firm złożenia nowych zobowiązań przedrejestracyjnych i przestrzegania dodatkowych ograniczeń.

Mimo, że Binance złożyło nowe zobowiązanie prerejestracyjne, ostatecznie firma zdecydowała się wycofać z Kanady. „Niestety, nowe wytyczne związane ze stablecoinami i limitami inwestorów dostarczone giełdom kryptowalutowym sprawiają, że rynek kanadyjski nie jest już możliwy do utrzymania dla Binance w tym czasie” – napisano w opublikowanym oświadczeniu.

Nowe zasady CSA zabraniają firmom „od zezwalania kanadyjskim klientom na zawieranie umów kryptowalutowych w celu zakupu i sprzedaży dowolnego aktywa kryptowalutowego, które samo jest papierem wartościowym i / lub instrumentem pochodnym” i definiują stablecoiny jako papier wartościowy.

Przypomnijmy, że OKX wycofał się z rynku kanadyjskiego w marcu 2023 r. W ślad za nim w kwietniu poszła zdecentralizowana giełda dYdX oraz blockchain fintech Paxos.

Binance wysłał swoim kanadyjskim użytkownikom wiadomość e-mail, w którym instruował ich, aby zamknęli swoje otwarte pozycje do 30 września 2023 roku. „Od 1 października 2023 roku kanadyjscy klienci zostaną wprowadzeni w tryb wyłącznie likwidacyjny. Chociaż nie zgadzamy się z nowymi wskazówkami, mamy nadzieję na dalszą współpracę z kanadyjskimi regulatorami, których celem będą przemyślane i kompleksowe ramy regulacyjne” – poinformowali przedstawiciele firmy.

Binance działał we wszystkich kanadyjskich prowincjach i terytoriach z wyjątkiem Ontario, z którego wycofał się w marcu 2022 roku po trwającym przez dłuższy czas nieporozumieniu z regulatorami prowincji.

Nie wszystko jest jednak stracone dla kanadyjskich kryptofilów. Kraken złożył nowe przedsięwzięcie przedrejestracyjne w marcu i stwierdził swoje zobowiązanie do pozostania w Kanadzie. CSA wymienia 11 platform „Authorized to Do Business with Canadians”.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0