LG Electronics opatentuje telewizor z funkcją handlu tokenami NFT

15 maja 2023

Południowokoreańska firma technologiczna LG Electronics złożyła wniosek patentowy dla swojego inteligentnego telewizora opartego na blockchainie, który umożliwia użytkownikom handel niefunkcjonalnymi tokenami (NFT).

Informacja na ten temat została opublikowana w globalnej bazie danych własności intelektualnej Światowej Organizacji Własności Intelektualnej (WIPO) w dniu 11 maja 2023 r. Zgodnie z dokumentacją WIPO, zgłoszenie patentowe jest publikowane po 18 miesiącach od daty złożenia lub zgłoszenia priorytetowego. Opierając się na tej osi czasu, wniosek LG został złożony w listopadzie 2021 roku. Kolejne kroki obejmują badanie merytoryczne, po którym następuje udzielenie lub odmowa ochrony prawnej wynalazku.

Zgodnie z wnioskiem firmy LG, jej technologia pozwala urządzeniom łączyć się z portfelem kryptowalutowym i serwerem rynku NFT, aby umożliwić transakcje. Po połączeniu z serwerem rynku NFT urządzenie zawiera ekranowe kody QR, które pozwalają użytkownikom zrealizować transakcje za pośrednictwem portfela kryptowalutowego.

Dokonane przez LG złożenie wniosku patentowego ma miejsce niecały rok po tym, jak firma uruchomiła własną platformę NFT – LG Art Lab Marketplace – opartą na sieci Hedera. Pozwala ona telewizorom z systemem webOS 5.0 lub nowszymi wersjami na handel cyfrowymi dziełami sztuki.

Póki co nie jest jasne, czy telewizor zintegruje się z różnymi portfelami, czy też będzie ograniczony do LG’s Wallypto – portfela kryptowalutowego firmy na smartfony – który jest również dostępny na swoim Art Lab Marketplace.

LG onboarduje szereg rozwiązań Web3 do swoich urządzeń. W styczniu 2023 r. firma nawiązała współpracę z opartymi na chmurze platformami technologicznymi Oorbit i Pixelynx, aby wprowadzić metawersję bezpośrednio do salonów widzów. Ma to umożliwić klientom odkrywanie połączonych wirtualnych światów, koncertów i gier wieloosobowych ze sztuczną inteligencją za pośrednictwem ich telewizorów LG.

LG nie jest jedyną firmą Big Tech pracującą nad integracją Web3 w swoich produktach. W zeszłym roku jej konkurent Samsung ogłosił nową linię inteligentnych telewizorów zintegrowanych z platformą NFT. Firma aktywnie inwestuje również w projekty NFT i metaverse poprzez swoje ramię venture capital, Samsung Next.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0