FedNow Rezerwy Federalnej zintegruje się z Metal Blockchain

15 maja 2023

Integracja pozwoli użytkownikom na natychmiastową konwersję gotówki na stablecoin do wykorzystania w protokołach DeFi.

Nadchodząca usługa płatności natychmiastowych Rezerwy Federalnej FedNow zostanie zintegrowana z Metal Blockchain. Iintegracja pozwoli użytkownikom na natychmiastową konwersję funduszy na stablecoin i z powrotem za pomocą funkcji „wyślij/odbierz” FedNow.

FedNow to system płatności natychmiastowych opracowany przez Rezerwę Federalną Stanów Zjednoczonych. Pozwala on na całodobowe, niemal natychmiastowe płatności między bankami. Obecnie mieszkańcy Stanów Zjednoczonych mogą dokonywać natychmiastowych płatności krajowych tylko za pośrednictwem aplikacji firm trzecich, takich jak PayPal i Venmo, lub portfeli kryptowalutowych. Rezerwa Federalna oświadczyła, że nowa usługa zostanie uruchomiona w lipcu 2023 r.

Metal Blockchain to sieć kryptowalutowa opracowana przez Metallicus, oparta na widelcu kodu Avalanche. Został stworzony, aby zaoferować przyjazne dla zgodności opcje dla deweloperów zdecentralizowanych finansów (DeFi). W ogłoszeniu z 11 maja 2023 r. deweloperzy Metal poinformowali, że sieć jest zbudowana na fundamencie BSA [Bank Secrecy Act] Compliance, sugerując, że posiada wbudowane funkcje weryfikacji tożsamości i Anti-Money Laundering.

Zgodnie z dokumentami, sieć posiada podsieć o nazwie „X-Chain”, która pozwala deweloperom uchwalać zasady przekazywania aktywów. Na przykład token może być wydany z zasadą, że może być wysłany tylko do obywateli Stanów Zjednoczonych.

Póki co nie wiadomo, jakie kryteria FedNow wykorzysta do integracji z systemem płatności. Jednak większość sieci blockchain używa pseudonimowych adresów jako tożsamości użytkowników, co oznacza, że mogą być postrzegane jako niezgodne z ustawą o tajemnicy bankowej. Może to wyjaśniać, dlaczego Metal jest jedną z pierwszych sieci blockchain, która została wymieniona jako dostawca usług FedNow.

Współzałożyciel i dyrektor generalny Metal, Marshall Hayner, wyjaśnił, że integracja Metal z FedNow może umożliwić tworzenie połączonych „łańcuchów bankowych”, tworząc większy ekosystem blockchain, który jest bezpieczny i nie opiera się na wyroczniach. Dzięki temu banki będą mogły komunikować się ze sobą, aby przetwarzać płatności i obsługiwać rozliczenia, pozostając jednocześnie podłączone do systemu FedNow.

Stwierdził, że integracja pozwoli również bankom przygotować się na ewentualną cyfrową walutę banku centralnego (CBDC), a także na emitowane przez banki stablecoiny, które mogą wchodzić w interakcje w ramach koszyka walut stablecoin.

FedNow został skrytykowany przez niektórych amerykańskich polityków, w tym gubernatora Florydy Rona DeSantisa i kandydata na prezydenta USA Roberta Kennedy’ego, Jr, którzy zarzucili, że jest to pierwszy krok w kierunku CBDC opartego na blockchainie, który ich zdaniem naruszy prywatność. Rezerwa Federalna zaprzeczyła, że FedNow jest związany z CBDC.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0