Binance Singapur wycofuje wniosek o licencję na kryptowaluty

13 grudnia 2021

Binance planuje zrezygnować ze świadczenia wszystkich usług w Singapurze do 13 lutego 2022 roku. Użytkownicy nie mogą już deponować kryptowalut ani fiatów na platformie Binance.sg.

Giełda kryptowalutowa Binance wycofała swój wniosek z Monetary Authority of Singapore (MAS) o licencję na usługi w zakresie cyfrowych tokenów płatniczych. Firma wstrzymała też onboarding nowych użytkowników i nie pozwoli Singapurczykom na deponowanie kryptowalut lub fiat na giełdzie.

Do 13 lutego 2022 roku Binance planuje zlikwidować wszystkie usługi, które odnoszą się do handlu tokenami kryptowalutowymi. Giełda ogłosiła jednak, że nie będzie ponosić żadnej odpowiedzialności za aktywa użytkowników po upływie samodzielnie ustalonego terminu. „Ze skutkiem natychmiastowym, użytkownicy muszą zacząć robić plany wycofania swoich kryptowalut i fiat z Binance.sg. Konta zarejestrowanych użytkowników, którzy nie przeszli KYC, zostaną zawieszone”- napisano w komunikacie.

Użytkownicy Binance Singapore mogą kupować i sprzedawać kryptowaluty, wykorzystując swoje dotychczasowe aktywa do 12 stycznia 2022 roku. Od 13 stycznia, użytkownicy Binance.sg zostaną pozbawieni możliwości kupowania i sprzedawania kryptowalut.

Binance planuje dokonać dalszych ustaleń w celu uwolnienia aktywów użytkowników na oficjalną prośbę skierowaną do działu obsługi klienta firmy.

Po ostatecznej dacie, Binance nie pozwoli żadnym użytkownikom z Singapuru na zamknięcie pozycji lub wycofanie aktywów kryptowalutowych. „Zablokowane aktywa kryptowalutowe będą przechowywane na koncie escrow, a Twoje aktywa fiat zostaną przeniesione na Twoje konto osobiste StraitsX” – czytamy w komunikacie. „Zalecamy podjęcie działań tak szybko, jak to możliwe przed upływem terminu zamknięcia konta (13 lutego 2022 r.). Należy pamiętać, że BAS nie będzie ponosić odpowiedzialności za jakiekolwiek straty, które wynikają z braku wycofania aktywów i zamknięcia konta do 13 lutego 2022 roku”.

Szef Binance, Changpeng Zhao, wyjaśnił, że giełda nadal będzie obecna na rynku singapurskim, a wycofanie wniosku o licencję na kryptowaluty było związane z niedawnym przejęciem regulowanej przez Singapur prywatnej giełdy papierów wartościowych Hg Exchange (HGX). Udział 18% zasygnalizował próbę pokonania istniejących przeszkód regulacyjnych, ponieważ HGX otrzymał niedawno licencję uznanego operatora rynku od MAS.

Obecnie Binance prowadzi rozmowy z najbogatszą rodziną Indonezji, Hartonos, w celu uruchomienia usługi wymiany. Jak donosi agencja Bloomberg, Binance może wkrótce sfinalizować przedsięwzięcie kryptowalutowe z kontrolowanym przez Hartonos PT Bank Central Asia. Jeśli do tego dojdzie, nowe partnerstwo pozwoli na uruchomienie drugiego przedsięwzięcia kryptowalutowego dla Binance w Indonezji. Giełda kryptowalutowa planuje również ekspansję do Wielkiej Brytanii.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0