Robinhood współpracuje z Chainalysis przed uruchomieniem portfela kryptowalutowego

13 grudnia 2021

Aplikacja handlowa przyjmie rozwiązanie Chainalysis do monitorowania zgodności Know Your Transaction, jak również Chainalysis Reactor, oprogramowanie do prowadzenia dochodzeń.

Firma Chainalysis zajmująca się analizą blockchain będzie współpracować z Robinhood, aby dostarczyć dane i narzędzia do handlu przed uruchomieniem aplikacji portfela kryptowalutowego.

Przedstawiciele Chainalysis poinformowali, że zintegrowane partnerstwo z Robinhood Crypto pomoże aplikacji handlowej spełnić wymagania dotyczące zgodności przed uruchomieniem portfela kryptowalutowego, który ma zostać wprowadzony dla wszystkich użytkowników na początku 2022 roku. Według Robinhood, platforma przyjmie rozwiązanie Chainalysis’ Know Your Transaction, rozwiązanie firmy do monitorowania zgodności, oprócz Chainalysis Reactor, jej oprogramowania do prowadzenia dochodzeń. Aplikacja handlowa powiedziała również, że jej zespoły będą korzystać z programów certyfikacyjnych Chainalysis w celu osiągnięcia zgodności.

– Chainalysis ściśle współpracuje z organami regulacyjnymi i organami ścigania, aby opracować najlepsze praktyki branżowe, a to podejście jest zgodne z zaangażowaniem Robinhooda w pracę z decydentami politycznymi w sposób oparty na współpracy – powiedział Ben Einstein, odpowiedzialny za współpracę Robinhood Crypto z partnerami zewnętrznymi.

Według Robinhood, w połowie grudnia 2021 r. ponad 1,6 miliona osób znajdowało się na liście oczekujących na portfel, który będzie obsługiwał deponowanie i wypłacanie Bitcoin (BTC), Ether (ETH), Dogecoin (DOGE) i innych tokenów.

Wiele agencji rządowych i firm w sektorze prywatnym zatrudnia Chainalysis jako rozwiązanie do śledzenia zarówno legalnych, jak i nielegalnych transakcji kryptowalutowych. Kiedy Departament Skarbu Stanów Zjednoczonych ogłosił, że nałoży sankcje na czeską i rosyjską firmę Suex OTC, powołał się na dochodzenie tej właśnie firmy analitycznej.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0