Binance stworzyło token z poświadczeniem użytkowników

Giełda kryptowalutowa korzysta z zdecentralizowanych narzędzi tożsamości uruchamiając swój pierwszy w historii token zaprojektowany w celu poświadczenia zweryfikowanego statusu użytkownika na platformie.

1 sierpnia 2022 r. Binance poinformowało o stworzeniu tokena Binance Account Bound, którego celem jest rozwiązanie problemów z tożsamością w zdecentralizowanym społeczeństwie. W przeciwieństwie do tradycyjnych aktywów kryptowalutowych, takich jak Bitcoin, token BAB jest wprowadzany wyłącznie w celu identyfikacji online i należy do rodzaju Soulbound Tokens (SBT).

Jak poinformowała firma, token BAB jest pierwszym w historii SBT emitowanym na BNB Smart Chain. Początkowo będzie służył tylko jako dane uwierzytelniające użytkownika Binance Know Your Customer. Wiadomo już, że będzie on wyświetlany na portfelach w celu wskazania, że właściciel portfela przeszedł weryfikację Know Your Customer na Binance. Token będzie funkcjonował jako tożsamość Binance i może być używany przez protokoły stron trzecich do weryfikacji tokenów BAB dla różnych celów, w tym unikania botów, zrzucania niefunkcjonalnych tokenów, głosowania i wielu innych.

„W miarę ewolucji przypadków użycia DeSoc, Binance może wydać inne rodzaje tokenów BAB w przyszłości” – poinformowała firma w komunikacie.

Token BAB jest wprowadzany jako projekt pilotażowy i będzie dostępny tylko za pośrednictwem aplikacji mobilnej Binance, umożliwiając użytkownikom Binance bicie ich BAB bezpośrednio na ich portfelach kryptowalutowych. – To zmieni sposób, w jaki się łączymy, ponieważ technologia blockchain da społeczeństwu większą władzę, aby określić, w jaki sposób społeczności wchodzą w interakcje w oparciu o ich poświadczenia lub przynależność – powiedział szef Binance Changpeng Zhao. – Będziemy współpracować ze społecznością, aby pracować nad nowymi przypadkami użycia dla tokena BAB, aby rozwijać tę rewolucyjną wizję zdecentralizowanego społeczeństwa – dodał.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0