Europejski Urząd Nadzoru Bankowego o braku kadr w branży kryptowalut

1 sierpnia 2022

Przewodniczący Europejskiego Urzędu Nadzoru Bankowego – agencji Unii Europejskiej, która reguluje działalność bankową – wyraził obawę, że brak doświadczonych specjalistow w przestrzeni kryptowalutowej może zaszkodzić zdolności podmiotu do nadzorowania rynku.

Przewodniczący EUNB José Manuel Campa powiedział, że zatrudnianie i utrzymywanie personelu znającego branżę kryptowalut jest głównym problemem, biorąc pod uwagę rosnące zapotrzebowanie na ekspertów w sektorze publicznym i prywatnym. Zasugerował on również, że wielu ekspertów branżowych może być zainteresowanych pracą w firmach, które oferują wynagrodzenie znacznie wyższe niż te, które oferuje urząd – chodzi o stawki porównywalne z tymi, jakie otrzymuje się pełniąc stanowiska rządoweh w Komisji Europejskiej.

Ponadto Campa powiedział, że EUNB może nie być przygotowany do sprawowania władzy nad ofertami tokenów i innymi produktami aktywów cyfrowych, przy czym wielu regulatorów często nie jest w stanie nadążyć za bardzo dynamiczną sytuacją w przestrzeni kryptowalutowej. – Nie wiem dokładnie, z jakimi problemami miałbym się zmierzyć w ciągu kolejnych dwóch lat – stwierdził. Jego zdaniem do 2025 roku kryptowaluta może mieć inne zastosowania, których na daną chwilę nie jest w stanie przewidzieć. – Moje obawy dotyczą bardziej upewnienia się, że ryzyko, które zidentyfikowaliśmy, jest odpowiednio zarządzane. Jeśli nie zrobimy tego tak dobrze, jak powinniśmy, będziemy musieli żyć z konsekwencjami – wyjaśnił.

Zgodnie z proponowanym przez Unię Europejską prawem Markets in Crypto-Assets, Europejski Urząd Nadzoru Bankowego nadzorowałby znaczące tokeny używane jako środek płatniczy i popularne tokeny powiązane z tradycyjnymi aktywami. Przepisy mają na celu harmonizację regulacji kryptowalutowych wśród 27 krajów członkowskich UE, w tym nadanie EUNB i Europejskiemu Urzędowi Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych uprawnień do zakazu lub ograniczenia świadczenia usług przez dostawców wirtualnych aktywów, a także nad marketingiem, dystrybucją lub sprzedażą tokenów w niektórych przypadkach.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0