Binance tworzy branżowy fundusz naprawczy

16 listopada 2022

Ponieważ skutki kryzysu FTX nadal negatywnie wpływają na rynki, giełda kryptowalut zdecydowała o utworzeniu funduszu, który ma na celu pomóc potencjalnie silnym projektom, które mają problemy z płynnością. 

Prezes Binance Changpeng Zhao powiedział, że fundusz ma na celu zmniejszenie kaskadowych negatywnych skutków upadku FTX poprzez pomoc projektom, które CEO Binance określił jako silne, ale w kryzysie płynności.

Mimo, że Zhao nie podał wszystkich informacji na temat tego, które projekty będą się kwalifikować do udziału w nim, zalecił zainteresowanym zespołom, aby te skontaktowały się z Binance Labs, ramieniem venture capital giełdy. Prezes Biinance Wezwał również innych graczy z branży zainteresowanych współinwestowaniem, aby nawiązały kontakt z jego firmą. „Kryptowaluty nie odchodzą. Wciąż jesteśmy tutaj. Odbudujmy się” – napisał Zhao.

Jeden z członków społeczności kryptowalutowej odpowiedział na post Zhao, pytając, dlaczego FTX zakwalifikowałby się do funduszu. Dyrektor generalny Binance podkreślił, że fundusz nie jest przeznaczony dla FTX, ale dla innych projektów w ramach ekosystemu kryptowalutowego.

Tymczasem były dyrektor generalny FTX Sam Bankman-Fried, trzech byłych dyrektorów FTX i dyrektor generalny Alameda Research Caroline Ellison szukają sposobów na ucieczkę do Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. O ile jednak plan zakłada, że ZEA nie mają umowy o ekstradycji ze Stanami Zjednoczonymi, to oba państwa podpisały traktat o wzajemnej pomocy w postępowaniu z przestępcami.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0