Binance zainwestowało 500 mln dolarów w przejęcie Twittera przez Elona Muska

10 listopada 2022

Wiodąca giełda kryptowalutowa wyłożyła pół miliarda dolarów amerykańskich na przejęcie Twittera przez szefa Tesli Elona Muska. 

Odpowiadając na doniesienia o tym, że giełda może nadal wspierać szeroko dyskutowaną transakcję, dyrektor generalny Binance Changpeng 'CZ’ Zhao zatweetował: „Nasz stażysta mówi, że wysłaliśmy 500 milionów dolarów 2 dni temu, prawdopodobnie właśnie wtedy, gdy byłem pytany o Twittera Elona”.

Zhao odniósł się do pytania zadanego w Arabii Saudyjskiej, gdzie uczestniczył w konferencji, o to, czy będzie stał na straży finansowego zobowiązania wobec Muska. – Myślę, że tak – potwierdził. W opublikowanych później tweetach szef Binance napisał: „Naszym celem jest odegranie roli w łączeniu mediów społecznościowych i Web3 w celu poszerzenia wykorzystania i przyjęcia kryptowalut i technologii blockchain”.

Przypomnijmy, że w maju 2022 r. przedstawiciele Binance deklarowali, że firma zaangażuje się w wykup Twittera przez Muska za kwotę 44 miliardów dolarów. 27 października 2022 r., w liście do reklamodawców, Musk powiedział, że nabył Twittera, aby pomóc ludzkości. – Dla przyszłości cywilizacji ważne jest, aby mieć wspólny cyfrowy rynek miejski – powiedział. 

Tymczasem, jak poinformował Bloomberg, urzędnicy administracji prezydenta USA Joe Bidena dyskutowali o tym, czy kraj powinien poddać niektóre przedsięwzięcia Muska przeglądowi pod kątem bezpieczeństwa narodowego, w tym umowę z Twitterem. – Niektórzy urzędnicy amerykańscy mogą być zaniepokojeni zagranicznymi inwestorami wspierającymi ofertę Muska, w tym księciem Alwaleedem bin Talalem z Arabii Saudyjskiej, Binance — giełdą aktywów cyfrowych założoną i prowadzoną przez chińskiego rodaka — oraz katarskim państwowym funduszem majątkowym –  przyznał Gregory Lafitte, który kieruje handlem arbitrażowym fuzji w Tradition Securities and Futures.

We wrześniu “CZ”, który jest rodowitym Chińczykiem, powiedział, że Binance nie jest chińską firmą.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0