CrossTower z nową ofertą na aktywa Voyager Digital

15 listopada 2022

Giełda kryptowalutowa pracuje nad poprawioną ofertą na aktywa Voyagera, po tym jak firma FTX US, pierwotny zwycięzca przetargu, złożył wniosek o upadłość.

– Pracujemy nad zmienioną ofertą, która naszym zdaniem przyniesie korzyści klientom Voyagera oraz społeczności kryptowalutowej. CrossTower zawsze był i nadal będzie skoncentrowany na społeczności – powiedział rzecznik firmy.

We wrześniu 2022 r. FTX US zabezpieczyło zwycięską ofertę na aktywa za około 1,4 miliarda dolarów. Sprzedaż aktywów miałaby zostać zakończona po opracowaniu planu Chapter 11 i umowy zakupu aktywów zatwierdzonej przez amerykański sąd upadłościowy dla południowego okręgu Nowego Jorku.

Jak czytamy w komunikacie prasowym, postanowienia no-shop zawarte w umowie zakupu aktywów pomiędzy Voyagerem a FTX US nie są już wiążące, proces przetargowy został ponownie otwarty, a upadła firma prowadziła aktywne rozmowy z alternatywnymi oferentami. Według rzecznika CrossTower, przedsiębiorstwo nie posiada wiedzy na temat innych graczy uczestniczących w procesie przetargowym: – Priorytetem CrossTower jest zapewnienie najlepszego interesu klientów Voyager i szerszej społeczności kryptowalutowej – wyjaśnił.

CrossTower zaproponował zachowanie istniejącej platformy i aplikacji Voyager, co oznacza, że klienci nie będą musieli zmieniać platform po zamknięciu transakcji. W ramach tego planu klienci otrzymaliby również proporcjonalny udział w aktywach. Dodatkowo, plan przejęcia CrossTower zakłada, że giełda będzie dzielić się swoimi przychodami z klientami Voyager Digital przez kilka lat.

Chociaż nowe warunki oferty nie są jeszcze potwierdzone, rzecznik CrossTower zasugerował, że podobna propozycja będzie w trakcie realizacji.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0