Binance ukarane grzywną za nielegalne operacje w Holandii

19 lipca 2022

Bank centralny Holandii ukarał Binance Holdings grzywną w wysokości 3,3 mln euro za oferowanie lokalnych usług kryptowalutowych bez rejestracji w urzędzie.

Bank Holandii wskazał, że każda firma oferująca usługi kryptowalutowe w tym kraju jest zobowiązana do rejestracji w banku centralnym zgodnie z ustawą o zapobieganiu praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu. Regulator wspomniał również, że wcześniej wydał publiczne ostrzeżenie dla Binance 18 sierpnia 2021 roku.

Zgodnie z komunikatem, bank centralny Holandii zastosował większą karę dla Binance ze względu na duże wolumeny handlowe platformy. Według regulatora, Binance miał bardzo dużą liczbę klientów w Holandii, podczas gdy jego dzienne wolumeny handlowe wyniosły 13,7 miliarda dolarów.

Zwiększona kara wynikała również z przedłużających się naruszeń ze strony Binance. Według banku, naruszenia miały miejsce od maja 2020 roku – kiedy bank centralny wprowadził obowiązek rejestracji – do czasu, gdy bank zamknął dochodzenie w grudniu 2021 roku. Bank wspomniał również, że Binance złożyło wniosek o rejestrację, a proces rejestracji jest obecnie rozpatrywany. Ponieważ giełda zaczęłą przestrzegać prawa i była przejrzysta w swoich działaniach biznesowych, bank zmniejszył całkowitą kwotę grzywny o 5 proc.

Rzecznik Binance wyjaśnił, że firma osiągnęła krytyczny kamień milowy w spełnianiu holenderskich wymogów regulacyjnych poprzez lokalnie utworzony podmiot, Binance Nederland BV. Oznacza to długo oczekiwany zwrot w bieżącej współpracy z holenderskim bankiem centralnym, a także rosnące zaangażowanie firmy w globalne organy regulacyjne. – Chociaż nie podzielamy tego samego poglądu na każdy aspekt decyzji, głęboko szanujemy autorytet i profesjonalizm holenderskich regulatorów, aby egzekwować przepisy, które uważają za stosowne. Mając to teraz za sobą, możemy kontynuować dążenie do bardziej tradycyjnego modelu operacyjnego w Holandii – dodał.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0