Bitstamp rezygnuje z wprowadzenia opłaty za nieaktywność

10 lipca 2022

Luksemburska giełda kryptowalut zrezygnowała z planów wprowadzenia opłaty za nieaktywność po szerokich protestach użytkowników.

Pod koniec czerwca 2022 r. giełda ogłosiła, że będzie egzekwować opłatę w wysokości 10 euro od nieaktywnych użytkowników na swojej platformie z saldami kont o wartości 200 euro lub mniej od początku sierpnia. Opłata za nieaktywność miała być stosowana dla użytkowników Bitstamp Limited i Bitstamp Global Ltd od 1 sierpnia, a dla klientów Bitstamp Europe S.A. od 6 sierpnia. Użytkownicy Bitstamp z siedzibą w Stanach Zjednoczonych byli zwolnieni z proponowanej opłaty. Działanie to spotkało się z krytyką ze

Ruch spotkał się z krytyką ze strony użytkowników w mediach społecznościowych, z prominentnymi kontami kryptowalutowymi wśród chóru głosów uderzających w proponowane plany giełdy. Rzecznik prasowy Bitstamp podał koszty administracyjne poniesione przez utrzymanie nieaktywnych kont jako główny powód wdrożenia proponowanej opłaty za nieaktywność. Firma rozważała ten pomysł od 2021 roku, jednocześnie potwierdzając, że obecne warunki rynkowe nie odgrywały roli w tym ruchu.

W ostatnim czasie firma usunęła swoje ogłoszenie ze swojej strony internetowej i kont mediów społecznościowych, ale strona harmonogramu opłat Bitstamp nadal odzwierciedla szczegóły opłaty za brak aktywności. Firma potwierdziła również, że niektórzy użytkownicy poprosili o zamknięcie swoich kont po ogłoszeniu proponowanej opłaty.

Aby uniknąć opłaty użytkownicy, którzy byli nieaktywni przez ponad rok, musieliby kupić lub sprzedać kryptowalutę na giełdzie, dokonać depozytu lub wypłaty kryptowaluty lub stawki na Bitstamp Earn. Bitstamp planował odliczyć 10 euro od salda walutowego nieaktywnego użytkownika lub równoważną kwotę z jego zasobów kryptowalutowych, jeśli jego saldo walutowe było niższe niż kara.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0