Projekty Terra łączą się w migracji do ekosystemu Polygon

11 lipca 2022

Ponad 48 różnych projektów kryptowalutowych opartych wcześniej na nieudanym ekosystemie Terra znalazło nowe zastosowanie dzięki migracji do Polygonu.

Dyrektor generalny Polygon Studios, Ryan Wyatt, w tweecie z 9 lipca wyraził swój zachwyt zdolnością swojej sieci do przyjęcia wielu projektów do ekosystemu. Jak poinformował, po upadku Terry w maju 2022 r., funduszowi Terra Developer Fund firmy Polygon udało się pozyskac jako pracowników wiele utalentowanych osób.

Polygon (MATIC) to sieć, która służy jako rozwiązanie skalowania warstwy drugiej dla sieci Ethereum. Wśród głośnych projektów, które przeniosły się na Polygon, znalazły się m.in. platforma metawersyjna Lunaverse (LUV), rynek OnePlanet NFT i gra Derby Stars play-to-earn (P2E). OnePlanet odegrał kluczową rolę w pomaganiu innym projektom nonfungible Token (NFT) w migracji na Polygon. Stała się ona platformą dedykowaną do pomocy projektom NFT z Terry dzięki swojej inicjatywie Ark*One.

Wszystko wskazuje na to, że Polygon odniósł większy sukces w przyciąganiu projektów Terra niż ekosystem VeChain (VET). Jak dotąd nie wydaje się, aby wiele projektów Terra dokonało przejścia do ekosystemu warstwy 1, mimo że VeChain otwarcie zaprasza deweloperów Terra do ubiegania się o dotację.

Ekosystem Terra doznał monumentalnego załamania w maju, kiedy jego stablecoin TerraUSD (UST) stracił swój peg, zmuszając jego rodzimy token LUNA do krachu prawie 100% wartości z ponad 60 dolarów do ułamków centa. Sieć została przemianowana na Terra Classic, a jej token natywny ma teraz ticker LUNC, podczas gdy nowa iteracja przyjęła nazwę Terra i ticker LUNA.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0