Binance Ukraine stworzy kryptowalutową kartę płatniczą

1 lutego 2022

Wiodąca giełda kryptowalutowa kontynuuje ekspansję we Wspólnocie Niepodległych Państw, przygotowując nową kartę płatniczą kryptowalut na Ukrainie.

– Binance dąży do osiągnięcia dominującej pozycji na rynku kryptowalutowym Ukrainy, oferując szeroką gamę lokalnych usług kryptowalutowych – powiedział nowy dyrektor generalny Binance Ukraine Kirił Khomjakow w wywiadzie dla magazynu „Forbes Ukraine”. – Karta Binance nie jest jeszcze dostępna dla ukraińskich użytkowników, ale aktywnie pracujemy nad jej uruchomieniem. Jest to jeden z naszych najważniejszych priorytetów na 2022 rok – dodał.

Oprócz uruchomienia kryptowalutowej karty płatniczej, Binance Ukraine prowadzi również aktywny rozwój lokalnych usług związanych z niezbywalnymi tokenami (NFT) i tokenami fanów. Wiadomo już, że wkrótce firma planuje uruchomienie tokenu kibica dla jednej z głównych drużyn sportowych na Ukrainie.

Podczas gdy ukraińskie przepisy dotyczące kryptowalut nie pozwalają wprost na płatności w kryptowalutach, takich jak Bitcoin, ponieważ te aktywa nie są uznawane za prawny środek płatniczy, najwyraźniej nadal nie ma zakazu transakcji opartych na kryptowalutach. – Karta Binance ma saldo w kryptowalutach bez wymaganego salda fiat. W momencie transakcji kwota transakcji jest automatycznie konwertowana z kryptowalut na fiat – tłumaczy Khomjakow. – Nasi lokalni partnerzy zapewniają, że wszelkie produkty które opierają się na współpracy z Binance są dostarczane w 100 proc. zgodnie ze wszystkimi zasadami i wymogami regulacyjnymi – dodał.

Warto wspomnieć, że wcześniej niektórzy ukraińscy urzędnicy państwowi, tacy jak wiceminister ds. transformacji cyfrowej Oleksandr Bornjakow, wskazywali, że lokalne przepisy nie zabraniają płatności pochodzących z kryptowalut, jeśli aktywa płatnicze kryptowalut są konwertowane na fiat.

Niektóre kraje, takie jak Rosja, zakazały już płatności kryptowalutowych, ale nie przeszkodziło to instytucjom wspieranym przez państwo, takim jak Państwowe Muzeum Ermitażu, w akceptowaniu płatności opartych na kryptowalutach podczas internetowej aukcji NFT wspieranej przez Binance.

Binance wcześniej zamierzało uruchomić swoją kryptowalutową karty płatniczą Rosji pomimo lokalnego zakazu płatności kryptowalutowych. Po ogłoszeniu swoich planów w 2020 roku, firmie do tej pory nie udało się rozwinąć produktu. – W tej chwili uruchomienie karty w Rosji nie jest priorytetem – powiedział dyrektor Binance na Europę Wschodnią Gleb Kostarew, dodając, że przedsiębiorstwo koncentruje się obecnie na rozwijaniu „pola regulacyjnego wokół kryptowalut”.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0