FTX przejmuje japońską giełdę kryptowalutową Liquid

7 lutego 2022

W ramach transakcji, aby zachować zgodność z japońskim prawem, japońscy użytkownicy FTX zostaną przeniesieni na platformę transakcyjną Quoine.

Amerykański miliarder i szef giełdy kryptowalutowej FTX Sam Bankman-Fried ogłosił, że jego firma przejęła japońską firmę kryptowalutową Liquid Group i jej spółki zależne. Jako część transakcji, FTX przejmie Quoine Corporation, zatwierdzoną przez Financial Services Agency (FSA) giełdę kryptowalut. Quoine uzyskał licencję Type I Financial Instruments Business na mocy ustawy o instrumentach finansowych i giełdzie od japońskich organów regulacyjnych.

Zgodnie z opublikowanym komunikatem partnerstwo będzie obsługiwać inwestorów detalicznych i instytucjonalnych na rynkach japońskich i globalnych. „Quoine będzie stopniowo integrować produkty i usługi FTX z własną ofertą, a dotychczasowi japońscy klienci FTX zostaną zmigrowani na platformę Quoine” – napisano.

Umowa zobowiązuje również FTX do przestrzegania japońskiego prawa podczas obsługi istniejących japońskich użytkowników na swojej platformie. W oparciu o to porozumienie, FTX przeniesie swoich istniejących użytkowników z Japonii na platformę handlową Quoine począwszy od 30 marca 2022 r. Podczas gdy oczekuje się, że przejęcie zostanie zamknięte w marcu 2022 r., warunki ekonomiczne transakcji nie zostały jeszcze ujawnione.

Przypomnijmy, że pod koniec stycznia 2022 r. FTX US osiągnął wycenę 8 dolarów po finansowaniu prowadzonym przez SoftBank Group Corp w wysokości 400 milionów dolarów. Prezes firmy Brett Harrison planował przekierować fundusze na rozszerzenie oferty giełdy kryptowalutowej i wspierającej ją siły roboczej. .

Pomimo obaw zgłaszanych przez ekspertów dotyczących spaków rynku kryptowalut, Bankman-Fried pozostaje optymistą. – Myślę, że nie wchodzimy w długoterminową kryptowalutową zimę. Nastąpiły zmiany w oczekiwaniach dotyczących stóp procentowych, a to porusza rynkami kryptowalut. Ale poruszało to również rynki bardziej ogólnie – powiedział.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0