The Internet Computer planuje wprowadzenie integracji z BTC i ETH

31 stycznia 2022

Firma opublikowała mapę drogową na rok 2022 i kolejne lata podkreślając, że zamierza dokonać integracji z Bitcoin i Ethereum do końca 2022 roku.

The Internet Computer to publiczny blockchain i protokół, który pozwala deweloperom instalować inteligentne kontrakty i zdecentralizowane aplikacje bezpośrednio na blockchainie. Został on wyinkubowany i uruchomiony w maju 2021 roku po latach rozwoju przez Dfinity – organizację non-profit z siedzibą w Zurychu.

Bezpośrednia integracja Bitcoin zostanie uruchomiona jako część „Chromium Satoshi Release”, które jest planowane na pierwszy kwartał 2022 roku. Doda ona inteligentne kontrakty do blockchainu Bitcoin przy użyciu „kryptografii klucza łańcuchowego”, zastępując potrzebę korzystania z mostu, który mógłby otworzyć sieć na złośliwych aktorów.

Członek społeczności Dfinity, Berto Parga Pena, wyjaśnił, że kryptografia Chain Key jest jednym z fundamentalnych przełomów umożliwiających skalowanie The Internet Computer do milionów węzłów. – Jest to zestaw protokołów kryptograficznych, które orkiestrują węzły, które tworzą The Internet Computer i silnik, który go napędza i umożliwia jego działanie – powiedział. – Inteligentne kontrakty na The Internet Computer będą w stanie przechowywać, wysyłać i odbierać Bitcoin bez potrzeby stosowania kluczy prywatnych – napisał Diego Prats, dyrektor produktu w Dfinity.

Integracja z Ethereum jest zaplanowana na 3 kwartał 2022 roku, wraz z „Vanadium Vitalik Release”. Dfinity nie opublikowało jeszcze żadnych dalszych szczegółów na temat integracji, ale wiceprezes ds. Komunikacji Michael Less wyjaśnił: – Kiedy dokonujesz transakcji w The Internet Computer za pomocą Bitcoina, to faktycznie zmienia Bitcoin ledger w porównaniu z tym, co widzisz dzisiaj, z mostem. To jest jak opakowany Bitcoin lub opakowany Ether.

Less wyjaśnił, że Dfinity zdecydowało się nadać priorytet wspomnianym integracjom, aby ułatwić swoją wizję „wielołańcuchowej przyszłości”. – Jeśli Bitcoin będzie istniał wiecznie, to w jaki sposób możemy tego dokonać?Najlepszym doświadczeniem użytkownika jest połączenie wszystkich tych sieci bezpośrednio – dodał.

Przypomnijmy, że w grudniu 2021 r. Dfinity umożliwiło inteligentnym kontraktom utrzymywanie własnych sald tokenów ICP. ICP obsługuje obecnie 250 tys. zapytań na sekundę, wykonywanych z jedno- do dwusekundową finalnością transakcji.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0