Binance wprowadza protokół BNB Auto-Burn, aby zastąpić kwartalny protokół wypalania

23 grudnia 2021

Giełda kryptowalut oficjalnie poinformowała o wdrożeniu nowego protokołu Binance Coin (BNB) Auto-Burn, który zastąpi jego obecny kwartalny mechanizm wypalania.

W odpowiedzi na prośby społeczności BNB, Binance zmienił swój kwartalny protokół wypalania dla tokenów BNB. Według firmy zapewni to większą „przejrzystość i przewidywalność” dla swojej społeczności. Dzięki temu BNB będą spalane automatycznie w oparciu o formułę składającą się z danych on-chain o całkowitej liczbie wygenerowanych bloków i średniej cenie BNB.

Obecnie istnieją dwa mechanizmy spalania BNB. Jednym z nich jest spalanie w czasie rzeczywistym procentu opłat za gaz na inteligentnym łańcuchu Binance. Drugim jest kwartalne spalanie w oparciu o program Accelerated Burn Program firmy Binance, który zastąpiłby mechanizm BNB Auto-Burn.

Od momentu uruchomienia BNB, Binance zobowiązało się do spalenia 100 milionów BNB, co stanowi połowę pierwotnej całkowitej podaży. Kiedy całkowita krążąca podaż BNB spadnie poniżej 100 milionów, Auto-Burn zostanie przerwany.

W ostatnim kwartalnym wypalaniu firma wyjęła z obiegu 1 335 888 BNB, czyli około 639 462 868 dolarów w tym czasie. Na początku 2021 roku, zespół zniszczył tokeny BNB o wartości 400 milionów dolarów w 16 kwartalnym wydarzeniu burn.

Według stanu na dzień 23 grudnia 2021 . BNB był notowany w dół o mniej niż 10% w miesiącu na poziomie 528 dolarów. Było to spadek o 23,65% od swojego rekordowego poziomu 690,93 dolarów z powrotem 10 maja 2021 r., jednak mimo wszystko stanowiło to skok w górę o 1295% od początku 2021 r.

Tymczasem Binance stał się jednym z pierwszych podmiotów, którzy dołączyli do huba kryptowalutowego ustanowionego przez rząd Zjednoczonych Emiratów Arabskich w Dubaju. Wiadomość pojawiła się dzień po tym, jak rząd Dubaju ogłosił uruchomienie swojego huba kryptowalutowego.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0