Hive Blockchain wydobędzie więcej Bitcoinów niż rok wcześniej

23 grudnia 2021

Kanadyjska firma górnicza spodziewa się, że jej produkcja Ether spadnie o ponad 20 proc. kwartał do kwartału, podczas gdy wydobycie Bitcoin wzrośnie o 2 proc.

Notowana na giełdzie firma wydobywająca kryptowaluty Hive Blockchain spodziewa się wydobycia 6 900 Ether (ETH) i 670 Bitcoin (BTC) w kwartale fiskalnym kończącym się 31 grudnia 2021 r., co oznacza odpowiedni spadek i wzrost w stosunku do poprzedniego kwartału.

W opublikowanym 22 grudnia 2021 r. komunikacie dla akcjonariuszy, przedstawiciele Hive poinformowali, że firma wydobyła 6,280 Ether od 1 października do 21 grudnia 2021 r. i jest na dobrej drodze do wydobycia ponad 65 ETH dziennie do końca 2021 roku. Ta przewidywana suma – 6,900 ETH – stanowiłaby spadek o ponad 20% z 8,688 ETH wydobytych przez firmę od 1 lipca do 30 września 2021 r. Jednak Hive spodziewa się, że jego produkcja Bitcoin wzrośnie o 2% kwartalnie, z około 656 BTC do 670 BTC.

„Ten wzrost w Bitcoin był napędzany przez wcześniej ogłoszone inwestycje, które zostały dokonane w górników nowej generacji i rozbudowę naszych zakładów wydobywczych Bitcoin” – poinformowała firma. „Spadek produkcji Etheru w bieżącym kwartale w porównaniu do poprzedniego kwartału zostanie częściowo zrównoważony przez średnią cenę Etheru rosnącą o 45%, a także wyższy Bitcoin wydobywany w tym kwartale pobudzony przez wzrost ceny Bitcoina w kwartale o ponad 35%”.

Kanadyjska firma wydobywająca kryptowaluty przypisała spowolnienie wydobycia ETH ze względu na wzrost średniej trudności o ponad 16% w czwartym kwartale 2021 r., w tym szczyt w dniu 7 grudnia, ponieważ więcej projektów weszło do ekosystemu. Jednak Hive poinformowało również, że „silna” cena ETH pomogła firmie wspierać operacje wydobywcze w miarę wzrostu trudności. „HIVE ma duże zapasy monet zarówno Ether, jak i Bitcoin i ma ciągłą strategię budowania naszych zapasów do 2022 roku kalendarzowego” – przyznali przedstawiciele przedsiębiorstwa.

Ceniona za starania mające na celu wydobywanie kryptowalut z użyciem zielonej energii Hive posiada obiekty w Kanadzie, Szwecji i Islandii. W czerwcu 2021 r. firma ogłosiła, że otrzymała zgodę na wprowadzenie akcji na giełdę Nasdaq.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0