Binance wstrzymuje usługę instrumentów pochodnych na kryptowaluty w Hiszpanii

8 maja 2022

Firma ponownie wprowadzi opcję instrumentów pochodnych dopiero po otrzymaniu zgody regulacyjnej w postaci certyfikatu gwarancyjnego od Banku Hiszpanii.

Binance jest jedną z najbardziej wytrwałych giełd kryptowalutowych, jeśli chodzi o uzyskanie zatwierdzenia regulacyjnego i licencji operacyjnych od organów regulacyjnych na całym świecie. W tym wysiłku, aby działać jako w pełni licencjonowana instytucja finansowa, giełda wstrzymała oferowanie swoich usług w zakresie instrumentów pochodnych na kryptowaluty w Hiszpanii, ponieważ podobno oczekuje na zatwierdzenie przez Krajową Komisję Rynku Papierów Wartościowych..

Jak wynika z informacji podanych na oficjalnej stronie internetowej Binance, giełda kryptowalutowa usunęła rozwijane menu instrumentów pochodnych, które nadal jest dostępne w wersji globalnej. Ruch mający na celu ukrycie oferty instrumentów pochodnych w Hiszpanii jest sposobem na dostosowanie się do wymagań określonych przez CNMV, znaną jako Krajowa Komisja Rynku Papierów Wartościowych.

Przypomnijmy, że w czerwcu 2021 roku dyrektor generalny Binance, Changpeng Zhao, ujawnił plany przyspieszenia rozwoju giełdy kryptowalutowej poprzez współpracę z organami regulacyjnymi. – Chcemy być licencjonowani wszędzie. Od teraz zamierzamy być instytucją finansową – powiedział wówczas.

Pomimo niewielkich komplikacji z powodu opóźnień regulacyjnych w Hiszpanii, organ finansowy z sąsiedniego kraju Francji – Autorité des marchés financiers (AMF) – zatwierdził Binance jako zarejestrowanego dostawcę usług związanych z aktywami cyfrowymi. Przejście do Francji sygnalizuje najnowsze rozszerzenie działalności Binance na świecie, po uzyskaniu wstępnej zgody na działalność w Abu Dhabi w kwietniu 2022 r.. Powołując się na zatwierdzenie regulacyjne we Francji, Binance podzieliło się planami znacznego zwiększenia skali działalności w regionie, jednocześnie dążąc do „dalszego rozwoju infrastruktury”.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0