Bank centralny Nigerii modernizuje CBDC aby odciągnąć kraj od kryptowalut

10 maja 2022

Bank Centralny Nigerii kontynuuje plany modernizacji waluty cyfrowej banku centralnego, aby można było jej używać w szerszym zakresie towarów i usług.

– Począwszy od przyszłego tygodnia nastąpi aktualizacja aplikacji szybkiego portfela eNaira, która pozwoli na dokonywanie transakcji, takich jak płacenie za rachunki za DSTV lub energię elektryczną, a nawet płacenie za bilety lotnicze – zapowiedział kontroler oddziału Banku Centralnego Nigerii Bariboloka Koyor.

Koyor powiedział, że aktualizacja została wprowadzona, aby ułatwić wejście na rynek, zachwalając swój portfel, który nie ma opłat i jest szybszy niż bankowość internetowa. Dodał, że w przyszłości eNaira będzie jedynym sposobem otrzymywania pomocy finansowej od rządu, podkreślając korzyści płynące z wczesnego przyjęcia systemu. – Jest to projekt, który bank centralny rozwinął, aby dotrzeć do każdego Nigeryjczyka w zakresie integracji finansowej oraz w zakresie wydajności, niezawodności i bezpieczeństwa transakcji bankowych, tak abyśmy mogli dokonywać transakcji bankowych bardzo łatwo i bezpiecznie, a mieszkańcy Nigerii mogli korzystać z dobrodziejstw eNairy.

Wartość nairy spadła o ponad 209% w ciągu ostatnich sześciu lat, co popchnęło Nigeryjczyków do masowego przyjmowania kryptowalut. Kwietniowy raport z giełdy kryptowalutowej KuCoin podkreślił, że około 33,4 miliona Nigeryjczyków posiadało kryptowaluty lub handlowało nimi w ciągu ostatnich sześciu miesięcy.

Ograniczenia dotyczące handlu kryptowalutami w kraju zaostrzyły się po wprowadzeniu eNaira w październiku 2021 roku. Bank centralny zakazał bankom obsługi giełd kryptowalutowych w lutym tego samego roku, ale prawdziwe egzekwowanie przepisów nastąpiło w listopadzie 2021 r., kiedy to bank nakazał zamrożenie kont dwóch handlarzy kryptowalutami. W wyniku tej akcji banki komercyjne w kraju zaczęły śledzić konta swoich klientów, szukając śladów handlu kryptowalutami, które mogłyby spowodować oznaczenie kont firm fintech.

Ograniczenia w handlu kryptowalutami były powodem do niepokoju w kwietniowym raporcie opublikowanym wspólnie przez Sekretarzy Generalnych Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju oraz Organizacji Narodów Zjednoczonych. W dokumencie skupiono się na urbanizacji Afryki i stwierdzono, że młodzi Afrykanie pracujący w sektorze technologicznym tworzący aplikacje lub handlujący walutami cyfrowymi są zagrożeni arbitralną polityką rządów.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0