Emirates będzie akceptować płatności w BTC

25 maja 2022

Emirates, największa linia lotnicza w Zjednoczonych Emiratach Arabskich planuje wdrożenie płatności w Bitcoin i wprowadzenie niezbywalnych tokenów, którymi będzie można handlować za pośrednictwem stron internetowych firmy.

Dyrektor operacyjny Emirates, Adel Ahmed Al-Redha, poinformował, że linie lotnicze z siedzibą w Dubaju zamierzają zatrudnić nowych pracowników, którzy w swojej pracy będą koncentrować się na projektach związanych z blockchain, takich jak płatności kryptowalutowe, śledzenie blockchain, metaverse i NFT.

Według Al-Redha, linia lotnicza rozważa wykorzystanie blockchain do prowadzenia ewidencji samolotów. Ponadto dyrektor wykonawczy linii lotniczych zauważył, że może ona wykorzystać metaverse do przekształcenia swoich procesów, takich jak operacje, szkolenia, sprzedaż na stronie internetowej i inne doświadczenia związane z liniami lotniczymi, w świat cyfrowy. Al-Redha uważa, że dzięki temu procesy te staną się bardziej interaktywne. Jego zdaniem branża lotnicza powoli zaczyna wracać do łask, ponieważ przybywa coraz więcej podróżnych. Aby rozszerzyć swój zasięg, firma wykorzystuje nowe technologie, takie jak usługa płatności Bitcoin i kolekcje NFT, którymi można handlować.

Porty lotnicze i linie lotnicze na całym świecie szukają sposobów na integrację technologii opartych na blockchainie i płatności kryptowalutowych. W lutym 2021 roku Air France nawiązał współpracę z kilkoma organizacjami w celu stworzenia systemu opartego na blockchainie, który weryfikuje wyniki testów COVID-19. Z kolei W marcu 2021 r. łotewskie linie lotnicze airBaltic dodały Dogecoin (DOGE) i Ether (ETH) do swoich opcji płatności. Linia lotnicza akceptuje BTC od 2014 r. i umożliwia korzystanie z innych walut, takich jak USD Coin (USDC), Binance USD (BUSD) i Gemini Dollar (GUSD).

Przypomnijmy, że jeszcze w październiku 2021 roku prezydent Salwadoru Nayib Bukele ogłosił, że linie lotnicze Volaris El Salvador będą akceptować płatności BTC. Ogłoszenie to nastąpiło po tym, jak Salwador naciskał na przyjęcie BTC, kiedy ogłosił BTC jako prawny środek płatniczy.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0