Binance zapowiada, że zaprzestanie działalności w Ontario

19 marca 2022

Giełda kryptowalut przyznała się do działania w prowincji bez rejestracji po tym, jak powiedziała, że przestanie prowadzić tego typu działalność.

W zobowiązaniu złożonym Ontario Securities Commission (OSC) przedstawiciele firmy potwierdzili, że giełda kryptowalutowa zaprzestanie działalności z udziałem mieszkańców Ontario. Binance zaprzestanie również otwierania nowych rachunków w Ontario i zapewni zwolnienie z opłat i zwrot kosztów niektórym użytkownikom z Ontario pod zarządem strony trzeciej.

Zobowiązanie to wydaje się być końcem sporu, który rozpoczął się w czerwcu 2021 r., kiedy Binance ogłosiło, że nie będzie już obsługiwać rachunków w Ontario, a klientom zalecono zamknięcie aktywnych pozycji do końca roku. Miesiąc przed ogłoszeniem Binance, Ontario Securities Commission wprowadziło nowy prospekt emisyjny i wymagania rejestracyjne dla giełd kryptowalutowych.

W grudniu 2021 r. Binance poinformowało inwestorów, że może kontynuować działalność w prowincji, mimo że nie posiada rejestracji. OSC szybko odrzuciło to twierdzenie. W złożonym 16 marca 2022 r. zobowiązaniu firma przyznała, że jej oświadczenie było nieprawdziwe. Giełda przyznała również, że poinformowała inwestorów z Ontario w wiadomości e-mail z 1 stycznia, że handel i wprowadzanie do systemu są ograniczone, ale nadal zezwalała im na handel w zwykły sposób. W ramach tego zobowiązania użytkownicy z Ontario mieli 90 dni na zamknięcie swoich pozycji.

Ontario Securities Commission poinformowało, że „zastrzega sobie prawo do podjęcia działań egzekucyjnych przeciwko Binance za wszelkie przeszłe, obecne lub przyszłe naruszenia ontaryjskiego prawa papierów wartościowych, które nie wynikają z wydarzeń opisanych w zobowiązaniu”.

Regulator Ontario jest znany ze względu na swoje twarde stanowisko wobec giełd kryptowalutowych. Ostatnio podjął działania przeciwko kilku giełdom, które kiedyś działały w prowincji, w tym Bitfinex, OKEx, Bybit, KuCoin i Polo Digital Assets. Od końca stycznia 2022 r. giełdy, które zostały dopuszczone do działania w Ontario, to Bitbuy, Coinberry, CoinSmart, Fidelity Digital Assets i Wealthsimple.

Binance będzie nadal działać w innych kanadyjskich prowincjach. Głównym regulatorem giełdy w tym kraju jest Alberta Securities Commission.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0