PrivatBank wstrzymał kupno Bitcoinów za hrywny

19 marca 2022

Pomimo postępów Ukrainy w zakresie regulacji kryptowalut, mieszkańcy nie mogą kupować Bitcoinów za pomocą swoich kont bankowych w PrivatBank.

Podczas gdy rząd Ukrainy podjął działania w celu legalizacji Bitcoina w obliczu ciągłych ataków ze strony rosyjskich wojsk, niektóre z największych lokalnych banków zakazały swoim klientom kupowania BTC za krajową walutę. PrivatBank, największy bank komercyjny na Ukrainie, tymczasowo ograniczył swoim klientom możliwość zakupu Bitcoin za walutę krajową, hrywny (UAH).

Ograniczenia PrivatBank są zgodne z zarządzeniem Narodowego Banku Ukrainy i będą obowiązywać podczas obecnego okresu stanu wojennego w kraju.

Komunikat PribatBank pojawił się wkrótce po tym, jak ukraiński oddział Binance poinformował w środę o ograniczeniach PrivatBanku dotyczących kryptowalut. „Chcielibyśmy poinformować, że PrivatBank nie będzie wspierał operacji z UAH na wszystkich giełdach kryptowalutowych bez wyjątku począwszy od marca 2022 roku” – ogłosił Binance Ukraine w poście na Facebooku.

Binance doradziło również swoim klientom, aby korzystali z usługi wymiany peer-to-peer (P2P), zauważając, że inne banki mogą podjąć podobną decyzję w dowolnym momencie.

Podczas gdy wiele źródeł sugeruje, że PrivatBank ograniczył klientom możliwość kupowania kryptowalut, niektóre główne ukraińskie giełdy kryptowalut nadal wspierają zakup BTC w UAH. Założyciel giełdy Kuna Michael Chobanian zapewnił, że zarówno zakupy kryptowalut, jak i wypłaty hrywien w PrivatBank za pośrednictwem giełdy Kuna działają prawidłowo.

Pierwsze doniesienia na temat ograniczeń PrivatBanku związanych z kryptowalutami pojawiły się pod koniec lutego 2022 r., a niektórzy jego użytkownicy twierdzili, że banki blokowały konta użytkowników związane z giełdami kryptowalut P2P, takimi jak LocalBitcoins.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0