Bitci tworzy giełdy kryptowalut w Brazylii i Hiszpanii

7 lutego 2022

Turecki dostawca blockchain dąży do utworzenia lokalnych giełd kryptowalut w Brazylii i Hiszpanii w celu przyciągnięcia lokalnych inwestorów kryptowalutowych.

Bitci planuje otworzyć nowe giełdy kryptowalut w krajach, w których firma ma znaczące transakcje i aktywa. Pierwszym krajem, w kierunku którego zmierza firma, jest Brazylia.

Jak poinformował szef Bitci, Onur Altan Tan, przedsiębiorstwo zamierza otworzyć swoją pierwszą giełdę w tym kraju w lutym 2022 roku. Hiszpania miałaby być drugą międzynarodową giełdę Bitci, a jej otwarcie miałoby nastąpić w marcu 2022 roku. „Poprzez otwarcie lokalnych giełd kryptowalut w wymienionych krajach, Bitci chce zapewnić lepszą obsługę lokalnym inwestorom” – napisano w komunikacie.

Zaczynając od swojej brazylijskiej giełdy, Bitci chce również wzmocnić swoje partnerstwoz lokalnymi klubami piłkarskimi. Należy w tym miejscu przypomnieć, że jako dostawca blockchain, Bitci pomógł ponad 25 drużynom piłkarskim uruchomić ich tokeny fanów.

W wypowiedzi dla agencji Reuters, Onur Altan Tan ujawnił, że giełda posiada w Brazylii cenne aktywa. – Wypuściliśmy tokeny fanów reprezentacji Brazylii i nawiązaliśmy współpracę z sześcioma innymi klubami – dodał. Jego zdaniem podpisanie lukratywnych kontraktów z klubami mogłoby się skutecznie przyczynić do rozwoju firmy.

Bitci odnotowało duży wzrost w 2021 roku, w szczególności dzięki umowom partnerskim z wieloma znanymi podmiotami sportowymi, takimi jak brazylijskie i hiszpańskie narodowe drużyny piłkarskie, a także zespół Formuły 1 McLaren Racing.

Ponieważ pandemia koronawirusa zmniejszyła zyski branży sportowej, tokeny fanów szybko stały się trendem wśród klubów sportowych, które szukają nowych źródeł przychodów. Niejasne ramy regulacyjne otaczające kryptowaluty w Turcji mogą być również postrzegane jako kluczowy czynnik skłaniający tureckie firmy kryptowalutowe do poszukiwania możliwości rozwoju na całym świecie.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0