BIS uruchomi platformę informacji rynkowej

22 czerwca 2022

W ramach inicjatywy Centrum Eurosystemu zostanie uruchomiona platforma BIS służąca do badania rynku kryptowalut, która ma dostarczać zweryfikowane dane na temat projektów kryptowalutowych.

Centrum Innowacji Banku Rozrachunków Międzynarodowych (BIS) ogłosiło uruchomienie nowego zestawu projektów ukierunkowanych na różne aspekty płatności tradycyjnych i kryptowalutowych – w tym platformy badania rynku kryptowalut i bezpieczeństwa dla detalicznej waluty cyfrowej banku centralnego (CBDC).

Platforma BIS służąca do badania rynku kryptowalut zostanie uruchomiona w ramach inicjatywy Centrum Eurosystemu, której celem jest dostarczanie zweryfikowanych danych na temat projektów kryptowalutowych. Jednym z głównych powodów rozpoczęcia projektu jest upadek licznych projektów stablecoins i platform pożyczkowych zdecentralizowanego finansowania (DeFi), takich jak Terra (LUNA) i zdecentralizowany USD (USDD). „Celem projektu jest stworzenie platformy open-source market intelligence, która rzuci światło na kapitalizacje rynkowe, aktywność gospodarczą i zagrożenia dla stabilności finansowej” – napisano w komunikacie.

Posunięcie to jest sprzeczne z normą polegania na informacjach podawanych przez nieregulowane firmy, jeśli chodzi o dane dotyczące pokrycia aktywów, wielkości obrotów i kapitalizacji rynkowej. BIS zwrócił również uwagę na łatwość, z jaką komputery kwantowe mogą złamać kryptografię stosowaną przez tradycyjne instytucje finansowe do zabezpieczania i rozliczania płatności. W związku z tym projekt Centrum Eurosystemu będzie poświęcony przetestowaniu kilku rozwiązań kryptograficznych i zbadaniu ogólnej wydajności tradycyjnego systemu.

Ponadto w ramach inicjatywy BIS Sela zbadane zostaną rozwiązania technologiczne umożliwiające emisję CBDC przez pośredników, przy jednoczesnym zapewnieniu większego bezpieczeństwa i niższych kosztów. Centrum BIS Innovation Hub w Hongkongu będzie również współpracować z Ramową Konwencją Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu (UNFCCC) przy opracowywaniu prototypu dla drugiej fazy projektu finansowania ekologicznego Genesis. „W tej nowej fazie blockchain, inteligentne kontrakty i inne powiązane technologie zostaną wykorzystane do śledzenia, dostarczania i przekazywania tzw. zdigitalizowanych udziałów w wyniku łagodzenia skutków – de facto kredytów węglowych uznawanych w ramach krajowych mechanizmów weryfikacji zgodnych z Porozumieniem paryskim – dołączonych do obligacji” – poinformowano.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0