Deloitte i NYDIG pomogą firmom zaadoptować Bitcoin

22 czerwca 2022

Firma Deloitte nawiązała współpracę z New York Digital Investment Group, przedsiębiorstwem specjalizującym się w usługach finansowych związanych z Bitcoinem.

Firmy będą współpracować w celu umożliwienia świadczenia usług opartych na blockchain i aktywach cyfrowych w wielu obszarach obejmujących produkty związane z Bitcoin, w tym bankowość, programy lojalnościowe i nagrodowe, świadczenia pracownicze i inne.

– Partnerstwo Deloitte i NYDIG ma na celu pomoc w przyspieszeniu adopcji przy jednoczesnym zapewnieniu zgodności z przepisami – powiedział Richard Rosenthal, lider praktyki regulacyjnej w zakresie bankowości aktywów cyfrowych w Deloitte. – Przyszłość usług finansowych będzie koncentrować się wokół wykorzystania aktywów cyfrowych, a my koncentrujemy się na doradzaniu naszym klientom w zakresie sposobów zaangażowania się w sposób regulowany i zgodny z przepisami – dodał.

W lutym 2022 roku New York Digital Investment Groupuruchomił program świadczeń pozwalający pracownikom na konwersję części wypłaty na Bitcoin. Wcześniej firma pozyskała 1 miliard dolarów w ramach inwestycji kapitałowych, zwiększając wycenę NYDIG do około 7 miliardów dolarów.

Deloitte, która jest jedną z firm księgowych należących do „Wielkiej Czwórki”, w ostatnich latach coraz bardziej interesowała się kryptowalutami, aktywnie badając rolę Bitcoina i innych aktywów cyfrowych w gospodarce światowej. W czerwcu 2022 r. firma opublikowała badanie, z którego wynika, że 75% sprzedawców detalicznych w Stanach Zjednoczonych planuje akceptować płatności kryptowalutami lub stablecoinami w ciągu najbliższych dwóch lat. Wcześniej, w marcu przedsiębiorstwo opublikowało wyniki innego badania, w którym podkreślono potencjał Bitcoina jako podstawy do stworzenia tańszego i szybszego ekosystemu dla elektronicznych walut cyfrowych fiat lub banku centralnego.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0