Bittrex wycofuje wszystkie pary walutowe z XRP

31 grudnia 2020

Kolejna giełda kryptowalut decyduje się na zawieszenie obrotu parami walutowymi z XRP.

To efekt postępowania prawnego przeciwko Ripple, które prowadzi amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).

W oficjalnym komunikacie Bittrex poinformował, że zawiesza następujące pary walutowe: BTC/XRP, ETH/XRP, USDT/XRP i USD/XRP. Giełda kryptowalut zapowiedziała wycofanie wspomnianych par ze swej oferty od 15 stycznia 2021 r. Klienci zachowają dostęp do swoich portfeli XRP, jednak obrót tą walutą będzie wstrzymany. 

Przypomnijmy, że Komisja Papierów Wartościowych i Giełd złożyła pozew przeciwko spółce Ripple i jej dwóm menedżerom wyższego szczebla, twierdząc, że od 2012 roku nielegalnie zebrała 1,3 mld USD w ramach sprzedaży tokenów XRP spełniających warunki papierów wartościowych. Tymczasem przedstawiciele Ripple w opublkowanym komunikacie przekonują, że będą bronić dobrego imienia spółki i oczekują na rozstrzygnięcie tej sprawy w sądzie, aby w końcu uzyskać jasność dla całego amerykańskiego przemysłu kryptowalutowego. Zaznaczyli też, że „atak SEC” na spółkę jest próbą obalenia całej branży kryptograficznej w USA.

Na wycofanie XRP z oferty zdecydowało się już ponad 10 podmiotów działających w branży kryptowalutowej. Jako pierwsza uczyniła to spółka CrossTower, która wycofała tokeny z oferty jeszcze przed oficjalnym potwierdzeniem złożenia pozwu przez SEC. Początkowo na takie działanie decydowały się tylko niewielkie giełdy, jednak niedawno dołączyła do nich czołowa giełda Coinbase, która planuje IPO w Stanach Zjednoczonych. Warto w tym miejscu zauważyć, że inni globalni giganci, jak na przykład Binance i Huobi, nadal oferują XRP swoim klientom.

Założona w 2014 roku giełda Bittrex jest znana z notowań prawie wszystkich walut cyfrowych. Siedziba firmy mieści się na Bermudach, a firma prowadzi działalność w USA prowadzi poprzez swój lokalny oddział. Jak informuje firma, jej niestandardowy silnik transakcyjny został zaprojektowany tak, aby był skalowalny i zapewniał realizację zleceń w czasie rzeczywistym. Kryptogiełda obsługuje również platformy transakcyjne stron trzecich i handel algorytmiczny za pośrednictwem rozbudowanych interfejsów API.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0