The Sandbox tworzy fundusz dla startupów

7 lutego 2022

Projekt wirtualnego świata The Sandbox ogłosił swój Metaverse Accelerator Program, który będzie pobudzał rozwój otwartego metaverse poprzez inwestowanie 50 milionów dolarów w startupy.

The Sandbox Metaverse Accelerator Program przeznaczy do 250 tys. dolarów inwestycji na każdy potencjalny projekt i zaoferuje dodatkowe zachęty dla projektów o najlepszych wynikach. Bonusy obejmują cyfrowe aktywa The Sandbox (SAND) oraz LAND, cyfrową nieruchomość w ramach metawersum The Sandbox. Oprócz tego, startupy, które osiągną najlepsze wyniki będą miały dostęp do dodatkowych dotacji inwestycyjnych oraz wysokiej klasy mentorów.

Według współzałożyciela The Sandbox, Sebastiena Borgeta, program jest rozszerzeniem celu, jakim jest wspieranie nowej fali przedsiębiorców metaverse. Dzięki temu startupy z całego świata mogą wcielić swoje pomysły w życie. – Jesteśmy szczególnie zainteresowani wspieraniem niedostatecznie reprezentowanych założycieli w ich ambicjach, którzy odkrywają nieskończone możliwości oferowane przez ekosystem The Sandbox – powiedział.

Aplikacje są już otwarte, a pierwsza partia inwestycji ma zostać zrealizowana w drugim kwartale 2022 roku. Program działa w ramach Launchpad Luna, współpracy Animoca Brands i Brinc, która ma na celu wspieranie rozwoju startupów.

Program wspiera rozwój otwartego metaverse, czyli metaverse, które nie jest własnością żadnego pojedynczego podmiotu. Według współzałożyciela Animoca Brands i prezesa wykonawczego Yat Siu, otwarte metaverse „przedstawia niesamowitą okazję do stworzenia uczestniczącego i współpracującego środowiska o sumie niezerowej, opartego na otwartości, równości, zarządzaniu użytkownikami i cyfrowych prawach własności”.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0