Bitcoin Capital uruchamia dwie kryptowaluty ETP na SIX Swiss Exchange

2 grudnia 2021

Bitcoin Capital AG wypuściło dwa nowe produkty giełdowe na szwajcarskiej giełdzie SIX: FiCAS Active Bitcoin ETP (BTCB) i FiCAS Active Ethereum ETP (ETHB), które są aktywnie zarządzane przez FICAS AG.

Inwestorzy instytucjonalni, profesjonalni i prywatni inwestorzy w Szwajcarii, Liechtensteinie i Unii Europejskiej (z wyjątkiem Węgier) mogą teraz inwestować w nowe oferty za pośrednictwem swojego banku lub brokera, tak jak w przypadku innych notowanych aktywów finansowych, takich jak akcje lub obligacje.

– Naszym celem jest zapewnienie inwestorom bezpiecznego i łatwego dostępu do aktywów cyfrowych i jesteśmy przekonani, że aktywa kryptograficzne wkrótce staną się częścią strategii dywersyfikacji wielu portfeli inwestycyjnych – mówi dr Luca Schenk, prezes Bitcoin Capital AG. – Dwa nowe produkty z najbardziej odpowiednimi kryptowalutami jako instrumentami bazowymi mogą, poprzez aktywne zarządzanie, poprawić ogólne ryzyko portfela poprzez zmniejszenie zmienności bazowej – wyjaśnił.

Ekspansja nowych usług Bitcoin Capital AG ma na celu przyciągnięcie szerszego grona inwestorów i następuje w czasie, gdy rośnie zainteresowanie kryptowalutami. Cena Bitcoina (BTC) wzrosła do najwyższych poziomów, osiągając 68 789,63 dolarów, podczas gdy Ether (ETH) również cieszył się większym zainteresowaniem.

Bitcoin Capital AG to rodzinne biuro i filia FiCAS AG z siedzibą w Zug w Szwajcarii. W lipcu 2021 r. firma uruchomiła aktywnie zarządzaną platformę Bitcoin ETP „Bitcoin Capital Active ETP” na szwajcarskiej giełdzie SIX.

ETP to papiery wartościowe oparte na instrumentach inwestycyjnych, takich jak towar, waluta, cena akcji lub stopa procentowa, w przeciwieństwie do kryptowalut ETF, które są w 100% zabezpieczone aktywami, które śledzą.

Od czasu wprowadzenia pierwszej na świecie krypto ETP na szwajcarskiej giełdzie SIX pod koniec 2018 r. opracowano kilka krypto ETP. Amun’s Crypto Basket ETP (HODL), który śledzi pięć głównych kryptowalut, został po raz pierwszy notowany w 2018 r. W lutym 2021 r. giełda wprowadziła Polkadot ETP.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0