MercadoLibre będzie akceptowało płatności w kryptowalutach

3 grudnia 2021

Platforma handlu elektronicznego z Ameryki Łacińskiej umożliwiła brazylijskim użytkownikom płatności kryptograficzne za pośrednictwem aplikacji MercadoPago.

MercadoPago, fintechowe ramię giganta handlu elektronicznego MercadoLibre, umożliwiło swoim brazylijskim klientom kupowanie, sprzedawanie i utrzymywanie bitcoinów (BTC), eteru (ETH) i paxos paxos-dolarów stablecoin Pax Dollar (USDP). W oświadczeniu wydanym 2 grudnia 2021 r. przez Paxos, platformę infrastruktury blockchain używaną przez PayPal i Facebook, poinformowano, że partnerstwo między MercadoPago i Paxos pozwoli użytkownikom płacić za wszystkie produkty sprzedawane na platformie za pomocą kryptowalut.

Ta wiadomość sygnalizuje jedną z największych dotychczasowych operacji stablecoin w portfelu innym niż krypto. Brazylijscy użytkownicy, którzy chcą zatrzymać dolary amerykańskie, mogą teraz to zrobić za 1 real brazylijski w aplikacji MercadoPago, kupując USDP. W nękanej inflacją Ameryce Łacińskiej stablecoiny mogą stanowić zabezpieczenie przed deprecjacją pieniądza fiducjarnego. Począwszy od Brazylii, największego rynku MercadoLibre, współpraca z Paxos ma na celu przyspieszenie demokratyzacji usług finansowych w Ameryce Łacińskiej.

Ponieważ MercadoPago jest upoważniony przez bank centralny Brazylii do działania jako instytucja płatnicza, ogólna obsługa i integracja platform będzie wykonywana przez Paxos, który otworzył biuro w Brazylii i będzie obsługiwał zgłaszanie transakcji użytkowników organom regulacyjnym.

MercadoLibre (dosłownie „wolny rynek” w języku hiszpańskim, znany jako Mercado Livre w języku portugalskim) to argentyńska firma z siedzibą w Buenos Aires, zarejestrowana w Stanach Zjednoczonych, która prowadzi internetowe platformy handlowe poświęcone e-commerce i aukcjom internetowym. W 2016 r. Mercado Libre miało 174,2 mln użytkowników w Ameryce Łacińskiej, co czyni je najpopularniejszą witryną e-commerce w regionie pod względem liczby odwiedzających. Firma prowadzi działalność w Argentynie, Boliwii, Brazylii, Chile, Kolumbii, Kostaryce, Dominikanie, Meksyku, Hiszpanii, Ekwadorze, Gwatemali, Hondurasie, Peru, Panamie, Urugwaju i Wenezueli.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0