WisdomTree wymienia kryptowalutę ETP na Euronext

Firmy z siedzibą w Stanach Zjednoczonych coraz częściej wystawiają produkty inwestycyjne oparte na kryptowalutach w Europie.

2 grudnia 2021 r. WisdomTree wystawił swoją ETP Crypto Mega Cap Equal Weight na giełdach Euronext w Paryżu i Amsterdamie. Dostępny pod symbolem giełdowym MEGA, produkt inwestycyjny jest wspierany przez fizyczne aktywa kryptograficzne, w tym Bitcoin (BTC) i Ether (ETH) z kwartalnym saldem. Uruchomiony w listopadzie 2021 r. MEGA był wcześniej notowany na cyfrowej giełdzie Deutsche Boerse Xetra i szwajcarskiej giełdzie SIX.

Oprócz MEGA, WisdomTree uruchomił również dwa inne krypto ETP, w tym WisdomTree Crypto Market (BLOC) i WisdomTree Crypto Altcoin (WALT). BLOC zapewnia ekspozycję na koszyk aktywów kryptograficznych reprezentujących 70% kapitalizacji rynkowej kryptowalut, w tym monety takie jak BTC, Ether, Cardano (ADA), Bitcoin Cash (BCH) i inne. WALT zapewnia ekspozycję na główne monety z wyłączeniem BTC i ETH i został zaprojektowany dla inwestorów, którzy mają już ekspozycję na monety o mega-cap. Obie platformy ETP zadebiutowały na Boerse Xetra i SIX pod koniec listopada 2021 r.

Zarządzający aktywami ze Stanów Zjednoczonych coraz częściej wystawiają swoje kryptoinwestycyjne produkty w Europie w obliczu przeszkód regulacyjnych w Stanach Zjednoczonych. Pomimo tego, że amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) od października 2021 r. zatwierdziła szereg funduszy giełdowych (ETF) opartych na kontraktach terminowych BTC, amerykańscy inwestorzy wciąż czekali na spot BTC ETF.

SEC opóźniła decyzję w sprawie Bitcoin ETF Wisdom Tree z prośbą o opinię publiczną w lipcu 2021 r. po tym, jak firma złożyła wniosek o produkt inwestycyjny w marcu tego samego roku.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0