WisdomTree wymienia kryptowalutę ETP na Euronext

13 grudnia 2021

Firmy z siedzibą w Stanach Zjednoczonych coraz częściej wystawiają produkty inwestycyjne oparte na kryptowalutach w Europie.

2 grudnia 2021 r. WisdomTree wystawił swoją ETP Crypto Mega Cap Equal Weight na giełdach Euronext w Paryżu i Amsterdamie. Dostępny pod symbolem giełdowym MEGA, produkt inwestycyjny jest wspierany przez fizyczne aktywa kryptograficzne, w tym Bitcoin (BTC) i Ether (ETH) z kwartalnym saldem. Uruchomiony w listopadzie 2021 r. MEGA był wcześniej notowany na cyfrowej giełdzie Deutsche Boerse Xetra i szwajcarskiej giełdzie SIX.

Oprócz MEGA, WisdomTree uruchomił również dwa inne krypto ETP, w tym WisdomTree Crypto Market (BLOC) i WisdomTree Crypto Altcoin (WALT). BLOC zapewnia ekspozycję na koszyk aktywów kryptograficznych reprezentujących 70% kapitalizacji rynkowej kryptowalut, w tym monety takie jak BTC, Ether, Cardano (ADA), Bitcoin Cash (BCH) i inne. WALT zapewnia ekspozycję na główne monety z wyłączeniem BTC i ETH i został zaprojektowany dla inwestorów, którzy mają już ekspozycję na monety o mega-cap. Obie platformy ETP zadebiutowały na Boerse Xetra i SIX pod koniec listopada 2021 r.

Zarządzający aktywami ze Stanów Zjednoczonych coraz częściej wystawiają swoje kryptoinwestycyjne produkty w Europie w obliczu przeszkód regulacyjnych w Stanach Zjednoczonych. Pomimo tego, że amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) od października 2021 r. zatwierdziła szereg funduszy giełdowych (ETF) opartych na kontraktach terminowych BTC, amerykańscy inwestorzy wciąż czekali na spot BTC ETF.

SEC opóźniła decyzję w sprawie Bitcoin ETF Wisdom Tree z prośbą o opinię publiczną w lipcu 2021 r. po tym, jak firma złożyła wniosek o produkt inwestycyjny w marcu tego samego roku.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0