40% wzrostu ceny Bitcoina w jeden dzień!

29 października 2019
W ubiegłym tygodniu bitcoin odnotował niezwykły wzrost ceny, nawet 40% na niektórych giełdach. Co było przyczyną takiego skoku?

Pompa na bitcoinie – październik 2019

Ostatni dzień roboczy w ubiegłym tygodniu był tym, w którym bitcoin odnotował jeden z największych wzrostów kursu w ciągu jednej doby.

Natychmiast wszelkie media na świecie zaczęły trąbić o niesamowitym wzroście kryptowaluty. Rozpoczęły się spekulacje, dyskusje na temat powstania nowego trendu, a może i ponownym rajdzie, bańce kryptowalutowej, z którą mieliśmy do czynienia w grudniu 2017 roku.

Co jednak wywołało tak ogromny wzrost na rynku walut cyfrowych w tym dniu? Domniemań jest wiele, ale pewności mieć nie możemy, co rzeczywiście się na to złożyło.

Jednym z najpopularniejszych poglądów, jakoby tłumaczącym wynikłe wzrosty na bitcoinie jest wypowiedź prezydenta Chin w sprawie blockchaina. Powiedział on wówczas, że:

Musimy jasno określić drogę, jaką będziemy podążać, zwiększyć inwestycje, skupić się na kilku najważniejszych technologiach i przyspieszyć rozwój technologii blockchain oraz innowacji przemysłowej.

Ponadto niezwykle chełpił blockchain, jako technologię, z którą Chiny nie mogą pozostać w tyle. Prezydent Xi Jinping wymienił mnóstwo potencjalnych zastosowań tejże technologii – od edukacji po pomoc społeczną.

Następnym ważnym wydarzeniem było zamknięcie się kontraktów CME na bitcoinie w ostatni piątek miesiąca. Inni zaś twierdzą, że to giełda BitMex i zamknięcie się pozycji short przy tak gwałtownym wzroście było przyczyną „skoku”.

Kolejną teorią jest złapanie i uwięzienie CEO spółki Crypto Capital w Polsce. Firma była operatorem płatności dla giełdy BitFinex. Entuzjaści twierdzą, iż nawet 850 milionów dolarów mogło w ten sposób powrócić na rynek.

Istnieje jeszcze kilka, mniej popularnych teorii przyczyn ubiegłotygodniowego wzrostu ceny bitcoina. Bardzo prawdopodobne jest, że wiele czynników złożyło się na taki „skok”, nie zaś pojedyncze wydarzenie.

A Wy jak myślicie, co mogło przyczynić się do takich wzrostów BTC?

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0