Roast Marka Zuckerberga

29 października 2019
W środę, 23 października odbyło się przesłuchanie założyciela i prezesa Facebooka w sprawie nowo tworzonej cyfrowej waluty przez firmę – Libra.

Facebook z dala od finansów?

W ubiegłym tygodniu dokonano przesłuchania jednego z najbardziej wpływowych, a i najbogatszych ludzi świata w Izbie Reprezentantów Stanów Zjednoczonych.

Przebieg całego spotkania był transmitowany przez Washington Post w serwisie YouTube, ponad 6 godzin zeznań.

Spotkanie miało dotyczyć przede wszystkim Libra, kryptowaluty Facebooka, projektu cyfrowej waluty opartej na technologii rejestrów rozproszonych (DLT) blockchain. Niestety, jak się okazało, kongresmeni przez większość czasu mówili o całościowej działalności Facebooka, a nie Libra.

Mark Zuckerberg, szef Facebooka, największej platformy społecznościowej na świecie został niezwykle z piętnowany w związku z poczynaniami swojej platformy. Wytknięto mu wiele błędów i niedopatrzeń odnosząc się do walki z dezinformacją i ochroną prywatności użytkowników.

Wielu kongresmenów jest w zgodzie, co do tego, że Facebook powinien stosować skuteczniejsze mechanizmy cenzury fałszywych informacji. W tym miejscu przywołano aferę Cambridge Analytica, firmy, przy pomocy której wpłynięto na wybory.

Szef Facebooka odpowiedział na to takim stwierdzeniem:

Sądzę, że w demokracji ludzie sami powinni oceniać wypowiedzi swoich polityków.

Ponadto jeden z kongresmenów oświadczył, że firmy technologiczne w ogóle powinny zostać odcięte od świata finansów. Zaproponował nawet ustawę w tej sprawie i powiedział, że nie mogą ufać panu Zuckerbergowi.

Szef Facebooka poruszył równie ważną kwestię dotyczącą konkurencji w innowacjach na rynku cyfrowych walut pomiędzy największymi mocarstwami świata, czyli Chinami i Ameryką.

Chiny działają szybko, aby wprowadzić w życie podobny pomysł już w nadchodzących miesiącach. Nie możemy tu siedzieć i zakładać, że Ameryka jest dziś liderem, i że zawsze będzie liderem, jeśli nie wprowadzimy innowacji.

Libra zostanie zabezpieczona głównie dolarami i wierzę, że zwiększy to przywództwo finansowe Ameryki, a także wartości demokratyczne. Jeśli Ameryka nie wprowadzi innowacji, nasze przywództwo finansowe nie będzie zagwarantowane.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0