Wieloryby na rynku cyfrowych walut i BTC

29 października 2019
Inwestorzy z największym dostępnym kapitałem nie mogą poruszać się po rynku kryptowalut nie zauważeni. Analitycy, entuzjaści i bitcoinowcy wykryli już nie jedną zależność, która pozwala im przewidywać przyszłość, a czasami nawet i zarobić.

Wieloryby BTC

O inwestorach, spekulantach, instytucjach, czy kryptowalutowych funduszach obracających kapitałem w wysokości nawet kilkuset milionów dolarów mówimy, że są wielorybami. Właściwie to nikt do końca nie wie, kim w rzeczywistości są „wieloryby„, ale trudno przeoczyć ich znaczące rynkowe ruchy.

Jednym z portali zajmujących się analizowaniem i przepływem transakcji wielorybów na rynku kryptowalut jest Whale Alert. Portal udostępnia nawet mapę z wizualizacją dokonywanych transakcji pomiędzy poszczególnymi giełdami. Może to robić, bo jak wiemy, blockchain jest w pełni transparentny pod tym względem.

Powyższa mapa przedstawia wszystkie transakcje przeprowadzane na blockchainie: bitcoina, ethereum, EOS, tron, stellar, ripple, tezos, binance chain, neo, icon, steem. Co ważne, w czasie rzeczywistym! Czym grubsza linia, tym transakcja jest większa.

Ponadto inicjatywa Whale Alert jest skrupulatnie prowadzona na Twitterze, co jest świetnym tematem dla kryptowalutowych mediów.

Najnowsza wiadomość mówi: 70 milionów sztuk waluty tron (TRX), nieco ponad milion dolarów przetransferowano z giełdy Bittrex na Upbit.

Konsekwencje

Bezustanne obserwowanie zachowań wielorybów na rynku kryptowalut może prowadzić do mniej lub bardziej pozytywnych wyników ze spekulacji.

Nie wiemy, czy wieloryby obracające setkami milionów dolarów w BTC robią to ku zarobkowi, czy też mają strategię, aby na przykład zmylić innych graczy na rynku. Pamiętajmy: to jest gra.

Zapewne nigdy się nie dowiemy, dlaczego niektórych ruchów wielorybów dokonano, jaki będzie tego skutek i tak dalej. Należy być uważnym, ale i pamiętać, by nie popaść w pułapkę.

Wieloryby mogą pozwolić sobie na tak ogromne przepływy gotówki często z uwagi na skumulowane środki na portfelu przez wielu inwestorów jednocześnie. Współpraca. Jedna transakcja nic nie znaczy. Usługi OTC również są potężnym narzędziem w rękach wielorybów.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0