Bitcoin może osiągnąć pułap 60 tys. dolarów

4 lutego 2021

Z nowego badania przeprowadzonego przez Investing.com wynika, że 63% z 800 respondentów w Wielkiej Brytanii planuje kupić Bitcoina w 2021 roku.

Jesse Cohen, starszy analityk finansowy w Investing.com, uważa że Bitcoin prawdopodobnie osiągnie poziom 60 000 USD w pierwszej połowie 2021 roku. Jego zdaniem wzrost kryptowaluty będzie napędzany wsparciem inwestorów instytucjonalnych w połączeniu z „napływem ultra-tanich pieniędzy do globalnego systemu finansowego” przez globalne banki centralne, takie jak Rezerwa Federalna Stanów Zjednoczonych:

„Po rekordowym roku 2020, w którym odnotowano wzrost o ponad 300%, wydaje się, że Bitcoin pozostanie silny w 2021 r., Gdy więcej detalicznych – i znanych nabywców instytucjonalnych – wejdzie na rynek. HODL nadal obowiązuje strategia (…) Początkujący inwestorzy po raz pierwszy znaleźli drogę do wielu aktywów postrzeganych jako ryzyko, w tym Bitcoina” – twierdzi Cohen.

Uwagi Cohena są powiązane z nową ankietą Investing.com dotyczącą kryptowalut, według której 63% respondentów w Wielkiej Brytanii planuje zakup Bitcoina w 2021 r. Ponad 60% z 800 respondentów stwierdziło również, że uważa, że Bitcoin wzrośnie powyżej 60 000 USD w 2021 roku.

Pomimo rosnącego zaufania do wzrostu Bitcoina w 2021 r., istnieje wiele obaw dotyczących otaczającego klimatu regulacyjnego. – Gdy Bitcoin wejdzie do głównego nurtu i przyciągnie większą uwagę, prawdopodobnie przyciągnie dalszą kontrolę ze strony organów regulacyjnych w Stanach Zjednoczonych, Europie i Azji – powiedział Cohen.

Analityk jest szczególnie zaniepokojony wpływem nowej administracji prezydenta Stanów Zjednoczonych. – Jednak droga naprzód niekoniecznie musi być później tak gładka – dodał Cohen.

Jak wynika z badania, większość brytyjskich respondentów wskazuje nowe ograniczenia regulacyjne jako największe zagrożenie dla Bitcoina w 2021 roku.

Prognoza Cohena nie jest bynajmniej najwyższa dla Bitcoina w tym roku. Dyrektor generalny Pantera Capital, Dan Morehead, jest przekonany, że Bitcoin osiągnie poziom 115 000 USD do sierpnia 2021 r. Na początku stycznia 2021 r. Catherine Coley, CEO Binance.US przewidziała, że ​​Bitcoin może osiągnąć 100 000 USD do końca roku. PlanB, twórca modelu zapasów do przepływu, również prognozuje, że do grudnia 2021 r. Wartość Bitcoina powinna wynosić od 100 000 do 288 000 USD.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0