G7 będzie dyskutować o CBDC i opodatkowaniu cyfrowym

9 lutego 2021

12 lutego 2021 r. Grupa G7 rozpocznie spotkanie na temat walut cyfrowych banków centralnych, a także kwestii opodatkowania cyfrowego i przyspieszenia globalnego zadłużenia.

O tematach, które zostaną poruszone podczas najbliższego spotkania G7 poinformował japoński minister finansów Taro Aso. Spotkaniu będzie przewodniczyć Wielka Brytania, a przedstawiciele największych gospodarek świata będą rozmawiać o strategiach wyjścia z globalnego kryzysu gospodarczego spowodowanego pandemią koronawirusa.

Posiedzenie rozpocznie dyskusja na temat CBDC, ale minister zaznaczył, że G7 będzie również rozmawiać o wdrożeniu cyfrowego opodatkowania i pojawiających się problemach z zadłużeniem.

W ostatnim czasie Grupa G7 naciskała na priorytetowe potraktowanie regulacji walut cyfrowych, zaś podczas spotkania w zeszłym miesiącu organizacja powtórzyła swoje październikowe oświadczenie wzywające do przyjęcia solidnych przepisów regulujących sektor płatności cyfrowych.

W oświadczeniu, które podano do publicznej wiadomości w październiku 2020 r. odnotowano również, że CBDC może osiągnąć znaczne oszczędności w zakresie wydajności i zmniejszyć tarcia w sektorach płatniczych państw członkowskich G7.

Spotkanie G7 ma miejsce, gdy Chiny poczynią znaczne postępy we wdrażaniu swojej sieci usług Blockchain (BSN), a firma konsultingowa Ernst & Young ogłosiła, że ​​w zeszłym tygodniu wdroży dwa produkty oparte na łańcuchu bloków w BSN. BSN to pierwsza sieć blockchain, która została stworzona i utrzymywana przez rząd centralny Chin.

G7, czyli Grupa Siedmiu, to organizacja międzyrządowa składająca się ze Stanów Zjednoczonych, Kanady, Francji, Niemiec, Włoch, Japonii i Wielkiej Brytanii.
Przywódcy państw należących do G7 oraz przewodniczący Rady Europejskiej i przewodniczący Komisji Europejskiej (jako przedstawiciele Unii Europejskiej) spotykają się co roku na szczytach polityczno-gospodarczych. Lokalizacja szczytu zmieniała się rotacyjnie. Od 1997 do 2014 członkiem grupy była także Rosja (w tym czasie grupa działała jako G8). Po aneksji Krymu przez Rosję i rozpoczęciu wojny w Donbasie pozostałe państwa grupy postanowiły zawiesić członkostwo Rosji, powracając do formuły G7. W celu zwiększenia reprezentatywności forum od 2005 odbywają się spotkania określane jako G8+5, z udziałem przedstawicieli Chin, Brazylii, Indii, Meksyku i Południowej Afryki.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0