Prezydent USA odrzuca plan pomocowy o wielkości Bitcoina

3 lutego 2021

Joe Biden odrzucił republikańską propozycję ustawy o pomocy związanej z COVID-19, w ramach której 618 miliardów dolarów miało trafić do amerykańskich gospodarstw domowych i firm znajdujących się w trudnej sytuacji.

Biden i sekretarz skarbu Janet Yellen odrzucili sumę – która stanowi nieco poniżej wielkości całej kapitalizacji rynkowej Bitcoina – jako niewystarczającą do stymulowania gospodarki w obliczu trwającej pandemii.

By przeforsować ustawę o “uldze Bidena” Demokraci zagłosowali w Senacie 2 stycznia 2021 r. zgodnie z wytycznymi partii. W ten sposób kwota proponowana Republikan zwiększyłaby się ponad trzykrotnie do 1,9 biliona dolarów. Przewodniczący Senatu, Chuck Schumer, powiedział dziennikarzom, że mniejsza wartość zostawiłaby kraj w kryzysie na zbyt długo. – Gdybyśmy zrobili tak mały pakiet, ugrzęźlibyśmy w kryzysie covidowym na lata – odniósł się do wstępnej propozycji GOP Schumer

Tego samego dnia Izba Reprezentantów partyzancko zagłosowała za renegocjacją ustawy o ulgach; Demokraci wygrali 216-210, a żaden Republikanin nie zadeklarował swojego poparcia.

Warto podkreślić, że w 2020 r. Rezerwa Federalna Stanów Zjednoczonych wydrukowała więcej pieniędzy niż kraj wydał w ciągu pierwszych dwóch stuleci istnienia. Obecnie całkowite zadłużenie USA wynosi blisko 28 bilionów dolarów. To zaś sprawia, że ​​wskaźnik zadłużenia do PKB przekracza 130%. To absolutny rekord w historii USA.

Niektórzy twierdzą, że praktyki drukowania pieniędzy przez Rezerwę Federalną pomagają Bitcoinowi wywołując niepewność i wątpliwości dotyczące dolara amerykańskiego. Współzałożyciel giełdy kryptowalut Gemini, Tyler Winklevoss, jest zdania, że FED zasadniczo przygotowuje Bitcoina do wzrostu ceny – i to za każdym razem, gdy drukuje pieniądze.

Tymczasem liczba dolarów stworzonych w 2020 roku była równa prawie jednej piątej wszystkich dolarów kiedykolwiek wydrukowanych. Ta inflacja skutecznie pozbawia Bitcoina i innych powiązanych kryptowaluty z siły nabywczej. Zdecentralizowane waluty są bowiem nadal wyceniane w stosunku do dolara amerykańskiego.

Propozycja pakietu pomocy Bidena stanowi znaczną redukcję w porównaniu z początkowymi 3 bilionami dolarów, które prezydent Stanów Zjednoczonych zasugerował po raz pierwszy na początku stycznia 2021 r. To, czy takie wysiłki na rzecz pobudzenia gospodarki spowodują wzrost ceny Bitcoina, jest w dużej mierze przedmiotem spekulacji.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0