Bitcoin na poziomie powyżej 17 tysięcy dolarów

17 listopada 2020

We wtorek wieczorem bitcoin był już wart 17 700 dolarów i zbliżał się do kolejnego pułapu.

Aktualnie wszyscy zadają sobie pytanie czy padnie kolejny rekord i popularna kryptowaluta przeskoczy 20 tysięcy dolarów. Nie jest to wykluczone – a inwestorzy zacierają ręce, bo na taką sytuację czekali niemal trzy lata. Warto w tym miejscu przypomnieć, że rekordowa cena za bitcoina została odnotowana w grudniu 2017 r., kiedy to bitcoin kosztował nawet ponad 20 tysięcy dolarów.

Teraz zaś niektórzy są przekonani, że BTC może podrożec do 65 tysięcy dolarów. Jedną z takich osób jest Mike Novogratz. „Widzę mnóstwo nowych nabywców, a podaż jest bardzo mała. Teraz handel jest łatwiejszy niż przy cenie 11 tysięcy dolarów” – ocenia ekspert. Z kolei Thomas Fitzpatrick z Citibanku wskazuje podobieństwa między rynkiem złota z lat siedemdziesiątych a dzisiejszym bitcoinem. Jego zdaniem kryptowaluta zdrożeje nawet do 300 tysięcy dolarów i to w ciągu kilkunastu miesięcy.

Rajd BTC zaczyna przypominać ten z końcówki 2017 r., kiedy na rynku panowała „gorączka kryptowalut”. Pytani o powody, dla których bitcoin wystrzelił jak z procy właśnie dzisiaj eksperci nie są w stanie udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Najbardziej prawdopodobny wydaje się scenariusz, w którym to ogłoszenie zwycięstwa Joe Bidena w wyborach prezydenckich w Stanach Zjednoczonych stały się motorem napędowym dla bitcoina. Jednocześnie na rynku amerykańskim panuje niepewność co do pakietów fiskalnych mających stymulować tamtejszą gospodarkę. Tymczasem adopcja najpopularniejszej kryptowaluty ale także i całego rynku altcoinów wciąż rośnie. Inwestorzy zaczęli bowiem traktować BTC jako zabezpieczenie przed kryzysem, czyli podobnie do złota, a wzrost ceny BTC z poziomu 15 tysięcy dolarów, do 16 tysięcy dolarów zajął zaledwie dwanaście dni. Ponadto w ostatnim czasie kryptowalutami zainteresowały się również tak znane spółki jak Microstrategy czy Square. Swoje plany wejścia w kryptowaluty ogłosił również PayPal.

Co będzie dalej? Trudno ocenić, ponieważ rynek kryptowalut często bywa nieprzewidywalny. Niewątpliwie najbliższe tygodnie i miesiące będą czasem bardzo emocjonującym dla wszystkich podmiotów zainteresowanych bitcoinem.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0