KuCoin uruchomi giełdę niewymiennych tokenów NFT

16 listopada 2020

Popularna giełda kryptowalut przygotowuje się do uruchomienia giełdy tokenów NFT za pośrednictwem platformy Pool-X.

Pool-X to platforma reklamująca się jako „giełda PoS nowej generacji”. Dzięki nowemu projektowi KuCoin posiadacze niewymiennych tokenów NFT będą mogli nimi handlować. Przed uruchomieniem projektu Pool-X umożliwi wpłaty i wypłaty dla Dego.Finance, dzięki czemu KuCoin stanie się pierwszą giełdą, obsługującą taką usługę. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że projekt może przyczynić się do spopularyzowania oraz zwiększenia płynności rynków NFT.

Jak mówi Johnny Lyu, prezes KuCoin Global, tokeny NFT mają wiele zastosowań np. w obligacjach, ubezpieczeniach oraz wielu innych dziedzinach. – KuCoin zwraca baczną uwagę na rynek NFT. Chociaż obecnie NFT nie jest poświęcane wystarczająco dużo uwagi, ich potencjał jest ogromny. Co więcej, ma on wiele możliwości zastosowania w ubezpieczeniach, obligacjach, opcjach i innych dziedzinach. Może nawet stworzyć wirtualny realny świat na blockchainie. Dlatego też uruchomiliśmy NFT Trading Board, aby ułatwić użytkownikom uczestnictwo w inwestowaniu NFT. I przekazaliśmy 100 000 KCS dla Dego.Finance, aby pomóc w jego rozwoju. W przyszłości, będziemy robić więcej, aby rozwiązać problemy napotykane w dziedzinie NFT i budować dobrze prosperujący świat NFT – powiedział Lyu.

Uruchomiony we wrześniu 2017, KuCoin stał się jedną z najpopularniejszych giełd kryptowalut i ma już ponad 5 milionów zarejestrowanych użytkowników w ponad 200 państwach. Według rankingu ruchu Alexa, miesięczna unikalna wizyta KuCoin plasuje się w pierwszej piątce na świecie. Serwis został zarejestrowany na Seszelach, zapewniając użytkownikom wielojęzyczną i całodobową obsługę klienta. W międzyczasie KuCoin utworzył społeczności lokalne w Korei Południowej, Japonii, Hiszpanii, Włoszech, Wietnamie, Turcji, Rosji, Indiach. Obecnie 1 na 4 posiadaczy kryptowalut na świecie korzysta KuCoin.

Tymczasem rynek niewymiennych tokenów wciąż się rozwija. Według dostarczonych przez platformę analityczną NFT NonFungible.com, wolumen transakcji niewymiennych tokenów wzrósł w pierwszej połowie 2020 r. do 230 milionów dolarów. To wartość trzykrotnie większa niż rok wcześniej.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0