Rick Rieder optymistycznie o bitcoinie

22 listopada 2020

Dyrektor inwestycyjny firmy BlackRock jest zdania, że bitcoin ma realne szanse na zastąpienie złota.

Podczas wywiadu w stacji CNBC Rieder przyznał, że uznaje kryptowaluty za zjawisko jak najbardziej poważne. – Bitcoin zostanie z nami dzięki ogromnemu popytowi ze strony millenialsów – przyznał Rieder zwracając uwagę na otwartość młodego pokolenia na kryptowaluty i płatności cyfrowe. Chociaż przyznał, że nie posiada bitcoinów w swoim portfelu, widzi potencjał, by bitcoin „zajął w znacznym stopniu miejsce złota”. – Ciężko jest stwierdzić, czy bitcoin jest wart tyle na ile jest wyceniany. Ale czy myślę, że jest to trwały mechanizm, który zastąpi złoto? Tak właśnie myślę. Bitcoin jest dużo bardziej użyteczny, niż przesyłanie sobie sztabek złota – zaznaczył.

Warto w tym miejscu podkreślić, że Rieder został poproszony o komentarz w momencie sprzedaż bitcoina skoczyła o 37%, do poziomu, którego ta kryptowaluta nie zajmowała od grudnia 2017 roku, kiedy to osiągnęła pułap 20 tysięcy dolarów. – Nadal myślę, że przed bitcoinem jest jeszcze długa droga – dodał.

BlackRock jest kolejnym podmiotem, który dostrzegł w ostatnim czasie potencjał w bitcoinie. Całkiem niedawno przedstawiciele firmy JPMorgan w opublikowanym komunikacie oświadczyli, że najpopularniejsza na świecie kryptowaluta coraz lepiej konkuruje ze złotem. „Nawet niewielkie wyparcie złota jako„ alternatywnej ”waluty w dłuższej perspektywie oznaczałoby podwojenie lub potrojenie ceny bitcoinów – zauważyli przedstawiciele firmy. Kolejni inwestorzy, którzy przewidują szybki wzrost bitcoina w bieżącym roku to miliarderzy Chamath Palihapitiya Stanley Druckenmiller i Ray Dalio.

BlackRock to amerykańska korporacja zarządzająca inwestycjami. Założona w 1988 roku i mająca swoją siedzibę w Nowym Jorku firma jest obecnie największym na świecie podmiotem zarządzającym aktywami o wartości 7,4 miliarda dolarów. Przedsiębiorstwo posiada 70 biur w 30 krajach obsługuje klientów w 100 krajach.Wraz z Vanguard i State Street, BlackRock jest uważany za jeden z funduszy indeksowych Wielkiej Trójki, które dominują w Ameryce.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0