Bitcoin Suisse ma problemy z uzyskaniem licencji bankowej

Szwajcarski Urząd Nadzoru Rynku Finansowego przedstawił niekorzystną opinię dla wniosku Bitcoin Suisse o licencję bankową.

Zgodnie z oficjalnym ogłoszeniem obecna aplikacja Bitcoin Suisse nie kwalifikuje się do zatwierdzenia ze względu na to, że „różne elementy, które są istotne w prawie licencyjnym, sprawiają, że jest mało prawdopodobne, aby licencja została udzielona”. W związku z powyższym Bitcoin Suisse zdecydował się wycofać swoją aplikację.

Dyrektor generalny Bitcoin Suisse, Arthur Vayloyan, uważa, że reputacja firmy w zakresie przechowywania i handlu kryptowalutami stawia ją w bardzo dobrej sytuacji, ponieważ instytucjonalne przyjęcie aktywów cyfrowych wciąż rośnie. Vayloyan wyjaśnił, że odkąd firma złożyła wniosek o licencję w lipcu 2019 r., pozycja firmy na rynkach kryptograficznych znacznie się zmieniła oraz że Bitcoin Suisse może ponownie złożyć wniosek, jeśli zechce.

W rzeczywistości licencja bankowa może być korzystna, ponieważ tokeny bezpieczeństwa zyskują na popularności.

Jak wyjaśnił Vayloyan, w lutym 2018 roku Szwajcarski Urząd Nadzoru Rynku Finansowego wydał wytyczne dotyczące początkowych ofert monet, w ramach których tokeny podzielono na trzy kategorie: płatności, narzędzia i aktywa, przy czym ta ostatnia była uważana za zabezpieczenie. Dziś, gdy firma otrzymuje licencję bankową w Szwajcarii, automatycznie otrzymuje również licencję maklera-dealera. W rezultacie firma posiadająca licencję bankową byłaby w stanie zaangażować się w kupno i sprzedaż papierów wartościowych, dając im przewagę w powstającej cyfrowej przestrzeni papierów wartościowych. – Zakładając, że rynek tokenów zabezpieczających rozkręci się, szkoda byłoby nie móc w pełni w tym uczestniczyć – powiedział Vayloyan.

Podczas gdy Szwajcarski Urząd Nadzoru Rynku Finansowego stwierdził, że ​​istnieją oczywiste słabości w „mechanizmach ochrony przed praniem pieniędzy” w aplikacji Bitcoin Suisse, Vayloyan stwierdził, że firma jest świadoma wszelkich luk w tym zakresie i ściśle współpracuje z organami regulacyjnymi w celu ich usunięcia. – Jesteśmy tak transparentni dla organów regulacyjnych, jak to tylko możliwe – stwierdził.

Bitcoin Suisse jest brokerem kryptograficznym i pośrednikiem z siedzibą w szwajcarskim kantonie Zug, zwanym „Crypto Valley” ze względu na przewagę firm związanych z kryptowalutami i łańcuchami bloków oraz progresywne podejście regulacyjne do aktywów cyfrowych. Na początku 2021 roku Bitcoin Suisse wprowadził rozwiązanie płatnicze, które pozwala mieszkańcom kantonu płacić podatki w kryptowalutach. Projekty z lokalnymi firmami i rządem oraz rosnąca hossa zwiększyły zatrudnienie firmy o 120 osób w ciągu ostatniego roku.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0