Bitcoin Suisse ma problemy z uzyskaniem licencji bankowej

17 marca 2021

Szwajcarski Urząd Nadzoru Rynku Finansowego przedstawił niekorzystną opinię dla wniosku Bitcoin Suisse o licencję bankową.

Zgodnie z oficjalnym ogłoszeniem obecna aplikacja Bitcoin Suisse nie kwalifikuje się do zatwierdzenia ze względu na to, że „różne elementy, które są istotne w prawie licencyjnym, sprawiają, że jest mało prawdopodobne, aby licencja została udzielona”. W związku z powyższym Bitcoin Suisse zdecydował się wycofać swoją aplikację.

Dyrektor generalny Bitcoin Suisse, Arthur Vayloyan, uważa, że reputacja firmy w zakresie przechowywania i handlu kryptowalutami stawia ją w bardzo dobrej sytuacji, ponieważ instytucjonalne przyjęcie aktywów cyfrowych wciąż rośnie. Vayloyan wyjaśnił, że odkąd firma złożyła wniosek o licencję w lipcu 2019 r., pozycja firmy na rynkach kryptograficznych znacznie się zmieniła oraz że Bitcoin Suisse może ponownie złożyć wniosek, jeśli zechce.

W rzeczywistości licencja bankowa może być korzystna, ponieważ tokeny bezpieczeństwa zyskują na popularności.

Jak wyjaśnił Vayloyan, w lutym 2018 roku Szwajcarski Urząd Nadzoru Rynku Finansowego wydał wytyczne dotyczące początkowych ofert monet, w ramach których tokeny podzielono na trzy kategorie: płatności, narzędzia i aktywa, przy czym ta ostatnia była uważana za zabezpieczenie. Dziś, gdy firma otrzymuje licencję bankową w Szwajcarii, automatycznie otrzymuje również licencję maklera-dealera. W rezultacie firma posiadająca licencję bankową byłaby w stanie zaangażować się w kupno i sprzedaż papierów wartościowych, dając im przewagę w powstającej cyfrowej przestrzeni papierów wartościowych. – Zakładając, że rynek tokenów zabezpieczających rozkręci się, szkoda byłoby nie móc w pełni w tym uczestniczyć – powiedział Vayloyan.

Podczas gdy Szwajcarski Urząd Nadzoru Rynku Finansowego stwierdził, że ​​istnieją oczywiste słabości w „mechanizmach ochrony przed praniem pieniędzy” w aplikacji Bitcoin Suisse, Vayloyan stwierdził, że firma jest świadoma wszelkich luk w tym zakresie i ściśle współpracuje z organami regulacyjnymi w celu ich usunięcia. – Jesteśmy tak transparentni dla organów regulacyjnych, jak to tylko możliwe – stwierdził.

Bitcoin Suisse jest brokerem kryptograficznym i pośrednikiem z siedzibą w szwajcarskim kantonie Zug, zwanym „Crypto Valley” ze względu na przewagę firm związanych z kryptowalutami i łańcuchami bloków oraz progresywne podejście regulacyjne do aktywów cyfrowych. Na początku 2021 roku Bitcoin Suisse wprowadził rozwiązanie płatnicze, które pozwala mieszkańcom kantonu płacić podatki w kryptowalutach. Projekty z lokalnymi firmami i rządem oraz rosnąca hossa zwiększyły zatrudnienie firmy o 120 osób w ciągu ostatniego roku.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0