Bitcoiny można już wysłać za pomocą tweeta

18 marca 2021

Użytkownicy mogą wysyłać Bitcoiny do i ze swoich kont na Twitterze po uruchomieniu aplikacji Bottlepay.

Użytkownicy Twittera mogą wysyłać Bitcoin (BTC) za pomocą jednego tweeta, po tym, jak aplikacja do płatności cyfrowych Bottlepay uruchomiła zintegrowaną funkcję mediów społecznościowych Bitcoin.

Transakcje między użytkownikami Twittera odbywają się za pomocą prostego szablonu tweeta „@bottlepay wyślij 1000 satów do @twitteruser”. Polecenie można wykonać bezpośrednio z aplikacji Twitter, a Bitcoin jest automatycznie przesyłany od jednego użytkownika do drugiego.

Zbudowany z Lightning Network, Bottlepay ma na celu zakłócenie przestrzeni płatności, umożliwiając transgraniczne transfery w czasie rzeczywistym zarówno pieniędzy fiducjarnych, jak i kryptowalut.

Projekt określa się obecnie mianem przełomowego instrumentu w dokonywaniu płatności. Aplikacja może być również używana z innymi platformami mediów społecznościowych, takimi jak Reddit i Discord. Bottlepay planuje w nadchodzących miesiącach rozszerzyć swoją usługę na Twitch, Telegram i Mastodon. Wersja beta aplikacji (iOS i Android), która została po raz pierwszy uruchomiona w lutym 2021 r., zyskała zainteresowanie 20 000 użytkowników i przetworzyła transakcje o wartości ponad 1,7 miliona funtów (około 2,4 miliona dolarów) w nieco ponad miesiąc od premiery.

Biorąc pod uwagę zakres, w jakim opłaty transakcyjne Bitcoin rosły od 2020 do 2021 roku, przydatność aplikacji do obsługi płatności jest dość interesująca. Bottlepay omija bowiem wysokie opłaty transakcyjne Bitcoin, korzystając z Lightning Network, rozwiązania drugiej warstwy, które pozwala uniknąć zatorów w sieci, przenosząc transakcje BTC poza łańcuch. – Płatności Bitcoinami społecznościowymi Bottlepay są bardzo potrzebną aktualizacją niezgrabnych, przestarzałych systemów płatności, które były dostępne do tej pory. Podążamy w kierunku płynniejszych i łatwiejszych transakcji – powiedział dyrektor generalny Bottlepay, Mark Webster.

W ostatnim czasie firma ogłosiła, że zabezpieczyła 11 milionów funtów (prawie 15,5 miliona dolarów) w rundzie finansowania zalążkowego. W rundzie wzięli udział Alan Howard, założyciel zarządzającego funduszami hedgingowymi Brevan Howard; obecni i byli partnerzy Goldman Sachs; firma venture capital FinTech Collective; firma zajmująca się aktywami cyfrowymi NYDIG; i przedsiębiorca Phil Doye. Przedstawiciele Bottlepay poinformowali, że zastrzyk gotówki zostanie wykorzystany do powiększenia zespołu o 60%, a także rozwinięcia funkcjonalności platformy i zwiększenia jej międzynarodowego zasięgu.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0