Bitcoin Suisse umożliwia płatności za pomocą Lightning Network

10 listopada 2021

Największy szwajcarski broker BTC udostępnił technologię Lightning Network dla swojego systemu płatności kryptograficznych.

Bitcoin Suisse użyje Lightning Network, aby transakcje Bitcoin (BTC) były zarówno tańsze, jak i szybsze. Będzie to pierwszy procesor płatności kryptowalutowych w Szwajcarii, który zintegruje tę technologię.

Armin Schmid, szef Bitcoin Suisse Pay, pochwalił tę decyzję, zauważając, że transakcje Lightning odegrają znaczącą rolę w skalowaniu aplikacji kryptograficznych i napędzaniu masowej adopcji. – Transakcje błyskawiczne umożliwiają wyższą przepustowość na sekundę za cenę ułamka centa – co czyni je przełomową innowacją w aplikacjach kryptograficznych – powiedział.

Wraz z wprowadzeniem tej najnowocześniejszej technologii drugiej warstwy Bitcoin, konsumenci i sprzedawcy korzystający z Bitcoin Suisse i Worldline będą mogli przeprowadzać szybsze transakcje przy niższych kosztach blockchain. Jak czytamy w komunikacie, że decyzja jest znaczącym krokiem naprzód w wysiłkach Bitcoin Suisse na rzecz „promowania szerszego przyjęcia technologii kryptograficznej”.

Lightning Network to zdecentralizowana sieć zbudowana na drugiej warstwie Bitcoina, która wykorzystuje technologię inteligentnych kontraktów do budowy bezpiecznej sieci i umożliwia dokonywanie transakcji o małej wartości przy większych prędkościach i niższych kosztach. W 2015 roku Joseph Poon i Thaddeus Dryja zaproponowali protokół Lightning Network w celu rozwiązania problemu skalowalności Bitcoina.

Worldline, europejski odpowiednik Bitcoin Suisse, będzie mógł przetwarzać transakcje dokonywane za pomocą Lightning Network. W związku z tym klienci i sprzedawcy skorzystają z łatwości transakcji kryptograficznych dzięki integracji Lightning Network.

We wrześniu 2021 r. przepustowość sieci Lightning Network osiągnęła rekordowy poziom 2904 BTC, co stanowi wzrost o 170% od stycznia 2021 r.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0